banner785

Halil Nacar'dan Adanalıya çağrı!

Adana İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Halil Nacar, aşılama programının başlandığı tarihten bu güne kadar Adana'da 1 milyon 232 bin 756 kişiye 2 milyon 275 bin 254 doz Covid-19 aşısı yapıldığını belirterek, bugün itibariyle aşı hakkı tanımlanan hedef nüfusun yüzde 74,5’inin aşılandığını vurguladı.

Halil Nacar'dan Adanalıya çağrı!
banner686

Nacar, "Aşı hakkı tanımlanmış ancak henüz aşısını yaptırmamış vatandaşlarımızı özel ve kamu hastanelerine, üniversite hastanelerine, aile sağlığı merkezlerine ve AVM’lerde kurduğumuz aşı istasyonlarına bekliyoruz. Tüm aşı istasyonlarımızda randevunuza bakılmaksızın istediğiniz aşınızı ücretsiz olabilir, kendinizi ve ailenizi hastalığa karşı daha korunur hale getirebilirsiniz." dedi

Adana'da bazı grupların aşıyı yaptırma konusunda kararsız ve endişeli olduğunun gözlendiğini belirten Nacar, "Günümüzde bilimsel çalışmalar çok güçlü olarak aşılama ile özellikle hastaneye yatışların ve ölümlerin azaldığını göstermektedir. İlimizde özellikle 40 yaş altı nüfusumuzda Covid-19 aşılama oranı diğer yaş gruplarına oranla daha düşüktür. Son bir aydaki hastalara baktığımızda yüzde 65’ini 40 yaş altı nüfusun oluşturduğu görülmektedir. Hastalığa yakalananların çoğunluğunu aşı yaptırmayan genç nüfus oluşturmaktadır. Gençlerimizin aşı olmaları aşı olmuş aileleri ve ileri yaştaki büyüklerinin hastalıktan korunması açısından çok önemlidir. Toplum olarak normal hayata dönebilmenin tek yolunun Covid-19 aşısı olmak, maske ve mesafe kuralına uymak olduğunun bilinmesini rica ederiz." şeklinde konuştu

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2021, 17:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Veysi
Veysi - 3 hafta Önce

Aşı yaptırsa ne olur yaptırmasa ne olur.Dağlardan koşarak yüzbinlerce aşısız Afganlı ülkeye girdi.Biz hala hikaye anlatma peşindeyiz.

Veysi
Veysi - 3 hafta Önce

Bir buçuk yıldır tatillerde Avm lerde gezerek okula gitmeden maaş alan daha sonra da keyfi olarak aşı yaptırmayan öğretmenlere "Aşı olmayan öğretmen öğretmenlik yapamayacak dolayısıyla maaşı ödenmeyecek " diye açıklama yapın bakalım aşı oluyorlar mı olmuyorlar mı.

SIRADAKİ HABER