Sağlıkçılardan "Vaka" uyarısı

Adana Eczacı Odası(ADEO) Yönetimi, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. H. Murat Gündüz’ü makamında ziyaret ederek ‘hayırlı olsun’ dileğinde bulundu.

Sağlıkçılardan "Vaka" uyarısı
banner686

ECZ. YALBUZDAĞ, “PANDEMİ HEPİMİZE CİDDİ SORUMLULUK YÜKLEDİ”

Adana Eczacı Odası Genel Sekreteri Ecz. Oğuzhan Sürme, Sayman Üye Ecz. Sühendan Toksöz ve Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Erdem Kızıltepe ile birlikte Başhekim Prof. Dr. H. Murat Gündüz’ü ziyaret eden Başkan Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, burada yaptığı konuşmada “Pandemi nedeniyle gecikmiş bir hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiriyoruz. Hastalıklara ve virüslere karşı mücadelemiz sizlerle aynı. Çabamız hastalarımızın ve halkımızın en yakın sağlık danışmanı olan eczanelerden olabildiğince faydalanmalarıdır. Gerek eczanelerimizden gerek hastanenizden insanların ilaca kolay ulaşması için odamız Balcalı Hastanesi ile olan işbirliği uzun yıllardır sürdürüyor. Kurumlar arası sıcak diyaloglar her zaman fayda sağlar. Pandemi hepimize ciddi sorumluluk yükledi. En kısa zamanda bu illetten kurtulma arzumuzla göreviniz tekrar hayırlı olsun. Başarılar diliyoruz.” dedi.

PROF. DR. GÜNDÜZ, “PANDEMİDE BİLİNEN YERLER GÜVENLİDİR”

Adana Eczacı Odası Yönetiminin nazik ziyaretinden mutlu olduğunu ifade eden Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Murat Gündüz, “Öncelikle hoş geldiniz. Son günlerde her toplantının konusu maalesef pandemi oluyor. Korunma tedbirlerine uyulan bildiğimiz yer ve kurumlar güvenlidir. Bulaşılığı fazla olan yerler bilinmeyen yerlerdir. Aşı yaptırmak karşımızdaki en etkin çözüm gibi duruyor. Aşı sırası gelen yaş gurubu insanlarımızın aşılamalarını hastanemizde Saat: 24.00’de kadar yapıyoruz. Toplumda aşı olan insan sayısı arttıkça pandemiden etkilenme sayısı düşecektir. Bu süreci kazasız, belasız atlatma arzusundayız. Toplumumuz tedbirlere daha sıkı uyması ve rehavete kapılmaması gerekir. Vakaların azalması virüsün kaybolduğu anlamına gelmez. Süreç devam ediyor. Aşı çalışmaları ve elimizdeki veriler; aşılanan kişi hasta olsa bile ağırlaşmadığını gösteriyor. Bizim dileğimiz insanların virüse yakalanmaması, yakalananlarında hastanelere yatmadan ayakta hafif geçirmesidir. Bu anlamda siz eczacılarla çözüm odaklı her türlü işbirliğine hazırız.” diye konuştu.

BALCALI HASTANESİ BAŞHEKİMİ PROF. DR. MURAT GÜNDÜZ KİMDİR?

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Gündüz, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini aldı. 1999 yılından bu yana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji Anabilim Dalı’nda, Yoğun Bakım Konsültanlığı ile Estetik-Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, Yanık Ünitesi, Diş Hekimliği Cerrahi ve Pedodonti bilim alanlarında Anestezi Konsültanlığı görevini aralıksız sürdürdü ve değişik zamanlarda, Kulak Burun Boğaz ve Beyin Cerrahisi Anestezi Konsültanlığı görevlerinde bulundu.

2006-2010 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Başhekim Yardımcılığı ve 2010-2014 yılları arasında Sağlık Hizmetleri ÇÜ Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Gündüz, 2016-2020 yılları arasında aynı Üniversitenin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölüm Başkanlığı ve Yüksekokul yönetim kurulu üyeliği görevlerini de yürüttü. 2017 yılından itibaren ve halen Çukurova Üniversitesi Girişimsel Olmayan İşlemler Etik Kurul Üyesidir. 2016-2017 yılları arasında Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2017-2020 yılları arasında ise Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Yoğun Bakımların kurulma aşamasında konsültan olarak görev yaptı. 2020 yılında Türkiye Koronavirüs Bilim Kurulu Üyeliğine getirildi ve bu görevine devam etmektedir. Evli ve iki erkek çocuk babası olan Gündüz İngilizce bilmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER