banner834

Tıp Bayramı "Yoga" ile kutlandı

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki 14 Mart Tıp Bayramı törenine, hastane personelinin sahnelediği yoga ve halk oyunları gösterisi ile halk müziği konseri renk kattı.

Tıp Bayramı "Yoga" ile kutlandı

YOGALI TIP BAYRAMI KUTLAMASI

14 Mart Tıp Bayramı, Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, Rekreasyon Birimi’nin doktorlar, hemşireler, teknisyenler ve idari personelin katılımıyla hazırladığı gösteriler ve konserle kutlandı. Törene Adana İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Yücel Çomu, Başkan Yardımcısı Nigar Dal, Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Süleyman Çetinkünar, başhekim yardımcıları, hekimler, hemşireler, teknisyenler ve idari personel katıldı.

30 YILI DOLDURAN HEKİMLERE PLAKET

Saygı Duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve açılış konuşmalarıyla başlayan törende, meslekte 30 yılı dolduran hekimlere plaket verildi.

70 hekimin 30. yıl plaketi aldığı törene, hastalığı nedeniyle tedavi gören Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Yağcıoğlu tekerlekli sandalyeyle katıldı. Başhekim Prof. Dr. Süleyman Çetinkünar’ın, plaketini verip elini öptüğü Op. Dr. Yağcıoğlu salondakiler tarafından ayakta alkışlandı.

Törende daha sonra “Masallarda Destanlara: Asklepios’tan Tıbbiyeli Hikmet’e” başlıklı yoga ve sinevizyon gösteri sahnelendi. Gösteride tıp biliminin mitolojideki yerinden başlayarak, 14 Mart 1919’da İstanbul’un işgaline karşı ‘Tıbbiyeli Hareketi’ni başlatan Tabip Yarbay Hikmet Boran’ın (Tıbbiyeli Hikmet) öyküsüne yer verildi.

BU KEZ SANATLA HAYRAN BIRAKTILAR

Adana Şehir Hastanesi 14 Mart Tıp Bayramı töreni, yine Ege yöresi halk oyunları gösterisiyle devam etti. Yöresel giysilerle sahne alan Halk oyunları ekibi, sergiledikleri başarılı performansla alkış aldı. Ardından “Bir Nefes Türkü” isimli türkü dinletisinde enstrümanlar eşliğinde farklı yörelerden 10 türkü seslendirildi. Törende konuklara seslenen Başhekim Prof. Dr. Süleyman Çetinkünar, mesleğin tüm zorluklarına rağmen topluma hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER