İnisiyatif'te sinema atölyesi

Kalkınma İnisiyatifi Grubu ve Adana Kent Konseyi Gençlik Meclisi ortaklığında geliştirilen S-UN fonu tarafından desteklenen “Uzak Yakın” adlı sinema atölyesi projesinin sertifika töreni yapıldı. İnisiyatif Sanat Merkezi’nde düzenlenen sertifika töreninde katılımcılar sertifikalarını İnisiyatif Sanat Merkezi Genel Sanat Yönetmeni Tufan Şİmşekcan ve Kalkınma İnisiyatifi Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarıca’dan aldılar.

İnisiyatif'te sinema atölyesi
banner686

 Uzak Yakın sinema atölyesinin amacı iç göçten etkilenmiş 21 gence (11 kadın ve 10 erkek) sinema eğitimi verilmesi, bu gençlerin oluşturduğu ekiplerin, göç hikâyesini anlatan bir belgesel film oluşturmasıydı. Yaz boyunca 3 aylık bir eğitim alan katılımcılar başarıyla bu aşamayı geçtiler. Hızla belgesel film için çalışmalara başlayan katılımcıların kolaylaştırıcılığı Genel Sanat Yönetmeni Tufan Şimşekcan tarafından yapılıyor.

banner625
         Adana da sinema sektörünün kalite kazanması için çalışmalar düzenleyen Tufan Şimşekcan sinema atölyelerinde genç katılımcıların projeleriyle yakından ilgileniyor. 17 Ekim Pazar günü sertifikalarını alan katılımcılar projelerini gerçekleştirmek için çalışmalara başladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz