"Adana işi" filmi 24 eylülde vizyonda

Başrollerini Murat Akkoyunlu, Ceyda Ateş, Melih Selçuk ve Aylin Aslım’ın paylaştığı ‘Adana İşi’nin çekimleri tamamlandı.

Adana’nın en yüksek bütçeli filmi olan ‘Adana İşi’ için 4 milyon TL harcandı. 6 hafta boyunca Adana’nın birçok mahallesinde set kurulan filmde, 40 dönümlük eski araba çöplüğü yeniden inşa edildi. İki Adanalı kafadarın maddi zorluklardan kurtulma çabasını konu alan filmin, 24 Eylül’de vizyona girmesi bekleniyor. 

FİLMİN KONUSU

Maksut ve Şimşek, Adana'da tesisatçılıkla hayatlarını kazanan iki çalışandır. Bir yılbaşı gecesi bankada sıkıntı yaratan bir su tesisatını tamir etmekle görevlendirilirler. Fakat öyle bir iş yaparlar ki yanlışlıkla bankanın kasa dairesinin duvarı yıkılır! İkili şimdi banka kasasındaki paralarla baş başadır! Hayatlarını zar zor idame ettirirken, fakirlikten kurtuluş yolunu bulduklarına inansalar da  bu para onlara bolca bela getirecektir! 
1990’lı yıllarda Adana’da yaşanan gerçek  bir olaydan uyarlanan öyküde yönetmenliği Ali Adnan Özgür üstlenirken, yapımcı koltuğunda Bilal Kalyoncu oturuyor. Film oyuncu kadrosunda Murat Akkoyunlu, Ceyda Ateş, Melih Selçuk, Aylin Aslım, Erkan Can, Yılmaz Gruda, Füsun Demire ve Ezel Akay gibi pek çok sevilen isim yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2015, 17:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih Açıl
Salih Açıl - 6 yıl Önce

adanayı anlatan filmler bekliyoruz aynı eskiden olduğu gibi

SIRADAKİ HABER