Adana ve Seyhan CHP’yi sırtlıyor!

CHP Adana örgütü 45 bin kayıtlı üyesiyle partinin Türkiye’deki, en çok üyesi bulunan 4’üncü il örgütü oldu.

Adana ve Seyhan CHP’yi sırtlıyor!
banner686

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıklanan rakamlara göre, vefat ya da istifa gibi nedenlerle üye kütüğünden kaydı silinenler düşüldükten sonra CHP'nin üye sayısı 1 milyon 252 bin 122 oldu.

Buna göre, 277 bin üye ile İstanbul en çok üyesi olan örgüt olurken İzmir 161 bin üye ile ikinci Ankara'da 83 bin üye ile üçüncü Adana ise 45 bin üye ile en çok üyesi bulunan dördüncü il örgütü oldu. Rakamlar nüfusa oranlandığında Adana daha üst sıralarda yer alıyor.

SEYHAN EN ÇOK ÜYE BULUNAN 3. İLÇE

CHP'nin ilçe bazında en çok üyesi ise 22 bin üye ile Ankara'nın merkez Çankaya ilçesi oldu. İkinci sırada 19 binle İzmir'in Buca ve 18 bin üye sayısıyla Seyhan ilçe örgütü de üçüncü sırada yer aldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkan
Erkan - 2 ay Önce

Chp Deniz Baykal zamanındaki milli ve Atatürkçü çizgide değil şu an. Bu üyelerin çoğu da bunun farkında. Ümit Kocasakalı Cnn Türk kanalına çıktı diye ihraç eden bir zihniyet var. Üyeler mavi vatanı savunamayan , bizim suriyede ne işimiz var diyen Kemal kılıçdaroğlu yönetiminin farkında değilmi... 15 Temmuz'a bile kontrollü darbe demişti Kemal kılıçdaroğlu...

Merdan
Merdan - 2 ay Önce

Yakında hdp fezlekeleri gelince meclise ne chp ne de iyi parti bu fezlekelere evet diyemeyecek görecez... chp'yi bu halde Atatürk görseydi kesinlikle kahrolurdu... Hele bir Ünal çeviköz diye bir adam var Amerikalı gibi konuşuyor ... Tamamen Amerikanın çıkarlarına göre konuşuyor... Chp'de Amerikancı ... Hepsi Amerikancı ... Vatan partisi de cumhur ittifakı tarafına geçmeli vakit kaybetmeden... Biz vatan partisine verecez oyumuzu...

SIRADAKİ HABER