Ak Partili Doğru "İşimiz hizmet"

AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru, hükümetin Tarım sektörü ile ilgili attığı adımları değerlendirdi ve üreticileri desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Ak Partili Doğru "İşimiz hizmet"
banner686

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hükümetimiz, tarım ve hayvancılık sektöründe devrim niteliğinde adımlar attı. Doğru çalışmalar neticesinde hayata geçirilen projeler ile üreticilerimizi desteklemeye devam ediyoruz. Hayata geçen her proje kendisinden sonra gelecek olan yeni projenin temelidir aslında. Durmak ve yorulmak bilmeden vatandaşlarımız için çalışıyoruz. Adana’mızı kalkındırmak ve Adanalı üreticilerimizi desteklemek adına çeşitli projeler ve destekler hayata geçiyor. Tarım ve Orman Bakanlığımızın Adana’mıza müjdeleri kapsamında; Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesinden 24,7 Milyon TL bütçe ve Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap’ta 51 Proje için 31 Milyon TL hibe tahsis edildi.

banner625

3 Milyon adet fidan toprakla buluşturulacak. 6,3 Milyon fidan üretimi yapılacak. 1500 Dekar alanda 2 Adet Bal Ormanı tesis edilecek, 195 Aileye Orköy Kredi ve Hibe Desteği Sağlanacak, 30.000 adet delice aşılaması yapılacak, 41 Mahallede 2/B Orman Kadastro Çalışması Gerçekleştirilecek, Sosyal Ağaçlandırma Kapsamında 20.000 fidan dikilecek ve Defne Üretim Faaliyetleri kapsamında 800 Orman Köylümüzün 500.000 TL ek gelir elde etmelerini sağlayacağız. İmamoğlu Sulaması 3. Kısım İkmal İhalesi 18 Haziran’da TOKİ tarafından yapılacak. İş sonucunda 142,5 Bin hektar tarım arazisinin sulamaya açılmasını hedeflemekteyiz. Aşağı Seyhan Ovası Sulamalarının Basınçlı Borulu Şebekeye Dönüştürülmesi projesi sayesinde 1,7 Milyon Dekar arazi basınçlı sulama sistemine geçecek. Kalem kalem saymakla bitiremeyeceğimiz daha nice proje hayata geçiyor. Görüldüğü üzere devletimiz üreticimizin yanında durmaya devam ediyor. Etrafta yaygara kopararak milletimizin duygularını suistimal etme peşinde koşanlar milleti kandıramayacaklarını artık anlamalıdır. Bu yanlıştan dönmemek de elbette kendi tercihleridir onlar yaygaraya devam etsinler, bizim işimiz de sevdamız da millettir.”
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Feke akp
Feke akp - 1 ay Önce

Feke akp ilçe başkanı İbrahim gün, feke akp il genel meclis üyesi adayımız Paşalı muhtarı Mustafa ışık, akp il genel meclis üyesi ve adayımız Ahmet akpınar, akp feke belediye başkan adayımız cömert özen...

SIRADAKİ HABER

banner719

banner715

cyberturk.biz