Aldırmaz'dan o iddialara yanıt

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz bazı gazetelerin “Büyükşehir Belediyesi kişiye özel havaalanı yaptı” şeklinde asılsız iddialarda bulunduğunu belirterek, “Büyükşehir Belediyesi ciddi bir kurumdur, hiçbir yasadışı ve hukuksuz konunun içinde yer almaz”dedi.

Aldırmaz'dan o iddialara yanıt
banner686Son günlerde bazı yerel gazetelerde yer verilen ve kamuoyuna “Büyükşehir Belediyesi kişiye özel havaalanı yaptı” şeklinde lanse edilmeye çalışılan iddianın gerçeği yansıtmadığını ve bir devlet kurumu olan Büyükşehir Belediyesi’nin böylesine bir olaya imza atmayacağını ifade eden Aldırmaz, konunun çarpıtılarak kamuoyuna aktarıldığını dile getirdi. Kelaynak Havacılık Spor Kulübü’nün yıllardır Adana’da faaliyet gösteren bir spor kulübü olduğunu anımsatan Zihni Aldırmaz, “Faaliyetleriyle Havacılık sporuna büyük katkı koyan bu dernek belediyemize resmi dilekçe ile başvurarak havacılık faaliyetlerinde bulunmak üzere kiraladıkları alanın ödenecek bedel karşılığında asfaltlanmasını talep etmiştir. Bu talebin incelenmesi neticesinde 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun ‘Büyükşehir Belediyesi’nin görev, yetki ve sorumlulukları ‘ başlıklı 7. Maddesinin (m) bendinde belirtilen ‘Büyükşehir bütünlüğüne hizmet eden sosyal donatılar, işletmek veya işlettirmek; gerektiğinde amatör spor kulüplerine malzeme vermek ve gerekli desteği sağlamak...’ cümlesinden hareketle, adı geçen spor kulübünün gösterdiği alanda söz konusu asfalt çalışması yapılmıştır. Yasanın bize verdiği yetkiye dayanarak hiçbir bedel almadan bile bu hizmeti yapabilirdik. Ancak spor kulübü yetkilileri, asfaltlama işinin ölçümlenerek bedelinin belediyemize ödenmek üzere yapılmasını istediği için, bu hizmet bedeli karşılığında yapılmıştır. Bütün işlemler yasal prosedüre uygundur ve bu hizmetin karşılığında kulüp yetkilileri istenen bedeli belediyemize ödemiştir” şeklinde konuştu.
banner625
Bu tür asılsız iddialarla kamuoyunun yanıltıldığını da dile getiren Zihni Aldırmaz, “Büyükşehir Belediyesi olarak mevzuata aykırı ve yasa dışı hiçbir konunun içinde olmadık ve olmayız. Kişiye özel hizmet suçlamaları kesinlikle doğru değildir” dedi.


Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2012, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz