banner834

Ayhan Barut'tan Meclis'te 'ASDEP' çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda yürütülen Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında çalışan emekçilerin derinleşen sorunlarına çare bulunmasını istedi.

Ayhan Barut'tan Meclis'te 'ASDEP' çağrısı

"ASDEP MAĞDURLARININ HAKLARINI VERİN"

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda söz alan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda yürütülen Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında çalışan emekçilerimizin büyük sorunları var. Bu emekçilerimiz işçi statüsünde görev yaptıklarından dolayı tayin, nakil, geçici görev gibi haklardan faydalanamıyorlar. Emekçilerin haklarını verin" diye konuştu.

"ÇARE BULUN"

Meclis'te ASDEP görevlilerinin sorunlarını sıralayarak taleplerini sıralayan Ayhan Barut, şunları kaydetti:

"ASDEP görevlileri arasında, başka bir kuruma tayin ve atama durumu olmadığından eşlerinden ve çocuklarından ayrı yaşayanlar var. Deprem, doğal afet, sel ve pandemi gibi tüm süreçlerde halkın her ihtiyacı için özveriyle çalışan, şehit aileleri ve gazilerimiz ile kadın, çocuk, engelli gibi dezavantajlı kesimlerin yanında olan ASDEP emekçilerinin sorunlarına çare bulunmak zorunda. Kamudaki bu arkadaşlarımızın memur kadrosuna alınarak yaşadıkları haksızlık sona ermelidir. Emekçilerimizin özlük haklarını iyileştirin, kadrolarını verin. Aile birlikteliğini sağlayın, haksızları önleyin. ASDEP çalışanlarınıza sırtınızı dönmeyi bırakın! Çare bulun!"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER