Başkan Karalar'dan Ramazan mesajı

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Ramazan ayı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak tüm Adanalıların ve İslam Alemi’nin Ramazan ayını tebrik etti.

Başkan Karalar'dan Ramazan mesajı
banner686

Ramazan ayının tüm İslam âlemine barış ve huzur getirmesini temenni eden Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, " Tüm İslam âlemi tarafından heyecan ve coşkuyla karşılanan Ramazan ayı;  toplumsal yaşamımızda birlik, dayanışma, yardımlaşma duygularının egemen olduğu ve bu yönüyle birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine büyük katkı sağladığı bir aydır. Bu ayda insanlar tuttukları oruçlarla hem bedenlerinin şükrünü yapmış, hem de aç ve yoksulların halini daha iyi anlamış olurlar. Bu nedenle Ramazan paylaşma ve dayanışmaya vesile olan bir aydır. Ramazan ayı, dargınlıkların unutulduğu, küskünlüklerin sona erdiği, kardeşlik duygularının pekiştirildiği günlerdir. 11 ayın sultanı Ramazan ayı ile birlikte tasa sevince, hüzün ise neşeye dönüşür. Bolluğun, bereketin eksik olmadığı, birliğin ve hoşgörünün arttığı bir Ramazan ayını daha birlikte yaşamanın mutluluğunu tüm Adana halkıyla paylaşıyorum. Ramazan ayınızı en içtenlikle kutlar; aydınlık ve sevgi dolu günler diler, saygılarımı sunarım" ifadelerine yer verdi.

 

Başkan Karalar ayrıca Ramazan ayının ruhunu yaşatmak amacı ile her gün çeşitli etkinlikler yapılıp  30 gün boyunca Sümer Öğrenci Yurdu karşısında iftar çadırı kurulacağını belirtti. Başkan Karalar, bu yıl geçen yıldan farklı olarak belli mahallerde de iftar çadırı kurulacağını söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2015, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER