banner735

Baykal-Erdoğan Adana restleşmesi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’ın görevinden alınması, Başbakan Tayyip Erdoğan ile CHP Lideri Deniz Baykal’ın restleşmesine neden oldu.

Baykal-Erdoğan Adana restleşmesi
banner686

banner625
Baykal, Adana için seçim yapılması çağrısında bulunurken, Erdoğan “Hodri Meydan, ama seçim mümkün değil” yanıtını verdi. Baykal, dün Parti Meclisi’nin açılışında yaptığı konuşmada, hükümete, “Adana’da belediye başkanlığının vekalet yoluyla doldurulması halinde, 4 yıl boyunca kentin yönetimi vekaletle yürütülecek. En doğru çözüm ise Adana’da belediye başkanlığı seçimini gerçekleştirmek. Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararı alın. Bu konuda CHP’li belediye meclis üyeleri istifa ederek fedakarlık yapmaya hazır” çağrısı yaptı.

Erdoğan ise Baykal’ın bu istemine, şu yanıtı verdi: “Türkiye, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti. Hukuk devleti içinde yasalarımız, eğer bu seçimlerin yapılmasına müsaade ediyorsa, biz Ak Parti olarak her zaman ‘hodri meydan’ demeye hazırız. Bizim bu noktada hiçbir sıkıntımız yok. Sayın Baykal da bunu bir inceletirse biz de inceleriz. Orada da biz kendisine diyoruz ki, buyrun gelsin sizin ekibiniz de bizim ekibimiz de MHP de BDP de, hepsi otursunlar konuşsunlar eğer hakikaten burada bir seçim yapılabiliyorsa hodri meydan, biz varız. Ama bildiğim kadarıyla bu mümkün değil.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
MAVİMAVİMASMAVİ
MAVİMAVİMASMAVİ - 11 yıl Önce

Öncelikle Adana'mızın bu kaostan kurtulması lazım.Bu kaos ortamının sonu seçim gibi görünüyor ve bencede bu seçim mutlaka yenilenmeli.Çünkü başından sonuna kadar tüm süreç içerisinde hep iddialar,sataşmalar,hile v.s bir türlü olumsuzluk vardı.Halkta verdiği oyun yerine ulaşıp ulaşmadığına dair kuşkular var.Belediye meclisinin atayacağı başkan sizce ne kadar halkın yüreğine su serpip bu dönemi bitirebilir.Çünkü eğerki bir şehir yönetilecekse bunun kararını sadece halk verebilir.Başkan adayları t

ibrahim anlaş
ibrahim anlaş - 11 yıl Önce

ne olduda seçim isteniyor sayın durak ben bir hırsız tespit etim diyor hırsızı bırakıyorlar hırsızı tespit edenin peşine düşüyorlarbundan sonra kimse ben hırsızı gördüm demez gördüm dese onu hemen içeri alırlar korkusuyla susar bu böyle biline ...birde şu güzel adanamıza lütfen sahip çıkalım adana demir sporumuzu ekonomik yönden destekliyelim adanamızın sayın yöneticilerinden bir adanalı olarak rica ediyorum .saygılar.ad.s.li

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz