banner735

“Bayramda sevgiyle ve sevinçle birbirimizi kucaklayalım”

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kardeşlik, dayanışma ve paylaşma kültürünün hatırlandığı, manevi duyguların zirvelerde yaşandığı 11 ayın sultanı Ramazan ayının ardından kavuşulan bayramda tüm insanlığın sevgi ve sevinçle birbirleriyle kucaklaşması gerektiğini söyledi.

“Bayramda sevgiyle ve sevinçle birbirimizi kucaklayalım”
banner686
Milli ve manevi duyguların tazelendiği, dostluk ve kardeşlik duygusunun artarak yayıldığı bayram günlerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar kutlama mesajında şu hususlara değindi; “Ülkemizin dâhil olduğu geniş coğrafya maalesef ki kardeşin kardeşi öldürdüğü, aynı inanca sahip insanların birbirlerine gözünü kırpmadan kıydığı çatışmaların hiç dinmediği kanlı bir bölge. Gün geçmiyor ki sınır komşusu ülkelerinden bir çatışma haberi gelmesin. Böylesi bir bölgede ülke olarak huzur ve güvenin simgesi, barış ve kardeşliğin sembolü olma fırsatımız var. Bu nedenle bayramları huzur ve güvenin arttığı, barış ve kardeşliğin yoğunlaştığı günler yapalım. Bayram vesilesiyle dargınlıkları, kırgınlıkları unutalım, sevgi ve sevinçle birbirimizi kucaklayalım.”

banner625
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Ramazan Bayramı kutlama mesajında son olarak şu mesajı verdi; “Seyhanlı kardeşlerim başta olmak üzere Adana, Türkiye ve tüm İslam Âlemi’nin Ramazan Bayramı’nı içtenlikle kutlarken tüm dünyada sevgi ve barışın hâkim olduğu günlerin yaşanmasını temenni ederim.”

 
Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2015, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz