Bu kez kendi yönetemedi!

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantılarının 2. oturumunda Büyükşehir Belediye Başkanvekili İsmet Yüksel'in oturumu yönetmesi Cumhur ittifakı üyelerinin tepkisine neden olmuş ardından kanunun "Başkanvekilinin oturumu yönetebileceği" kararına istinaden Yüksel'in meclisi yönetmesi kabul görmüştü. Ancak bu kez de Yüksel Meclis'ten ayrılarak Şule Özülkü meclisi yönetmişti.

Bu kez kendi yönetemedi!
banner686

Adanahabermerkezi.com

Büyükşehir Meclisinin 3. oturumunda ise bu kez tartışmalardan uzak Büyükşehir Belediye Başkanvekili olan İsmet Yüksel meclisi yönetti. Ancak tecrübeli siyasetçi olan İsmet Yüksel oturumu yönetirken çok bariz hatalar yaptı. Yoklamadan önce konuşma yapan Yüksel bir önceki tutanakların oylanması ve konuşmalarında acemilikleri dikkat çekti. Uzun süre Yüreğir Belediye Meclis üyeliği de yapan Yüksel Havayolu ile Adana'ya getirilen şehidin naaşı için sadece "cenaze" demesi meclis üyelerince düzeltilerek şehit olduğu hatırlatıldı.

İyi niyetli ancak acemi tavırlarda bulunan Yüksel Şehit için fatiha okutarak belki de yaptıklarının iyi niyetli küçük hatalar olduğunu meclis üyelerine gösterdi. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanvrekili görevini de yürüten İsmet Yüksel'in daha dikkatli olması Meclis üyelerince talep edildi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER