banner730

Bulut: CHP örgütleri hız kesmeden çalışacak

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, ilçe örgütlerinin her an seçim varmış gibi çalışmalarını sürdürmesi gerektiğini söyledi

Bulut: CHP örgütleri hız kesmeden çalışacak
banner686

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut,  ilçe başkanlarıyla yaptığı toplantıda tüm örgütlerin olası bir seçime karşı hazırlıklı olması gerektiğini söyledi. Koalisyon görüşmelerinin sürdüğüne işaret eden Bulut, “CHP, halkın ve ülkenin yararına olacak bir koalisyon hükümetinin kurulabilmesi yönünde çaba gösteriyor ancak olası bir erken seçime de hazır olmalıyız ve seçim varmış gibi çalışmaya devam etmeliyiz” dedi.

“TÜRKİYE KRİTİK BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR”

CHP Adana İl Başkanlığı’nda düzenlenen ilçe başkanları toplantısında erken seçim ve koalisyon görüşmelerini değerlendiren İl Başkanı Bulut, Türkiye’nin kritik bir süreçten geçtiğini kaydetti. Ülkenin bu süreçten yara almadan çıkabilmesinin güçlü bir hükümetle mümkün olabileceğini dile getiren Bulut, CHP’nin halk ve ülke yararını gözeten 14 maddelik ilkeleri doğrultusunda koalisyon görüşmelerini sürdürdüğünü ifade etti.

“OLASI ERKEN SEÇİME HAZIRLIKLI OLMALIYIZ”

Koalisyon hükümetinin kurulamaması durumunda erken seçimin gündeme gelebileceğini anımsatan Bulut, CHP örgütlerinin her an olabilecek bir seçime hazırlıklı olması gerektiğini vurguladı.  Örgütlerin seçim dönemindeki çalışma temposunu düşürmemesi gerektiğinin altını çizen Bulut, “Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı var ve olası bir erken seçimde CHP’nin oy oranını artırıp iktidar olabilmesi noktasında sorumluluğumuz büyük. Bu nedenle seçim döneminden daha fazla çalışmalıyız” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2015, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner715

cyberturk.biz