Çetin Çevre Günü’nde çocuklara seslendi

5 Haziran Dünya Çevre Günü Çukurova Belediyesi’nin öncülüğündeki yürüyüş, sergi, gösteri ve mesajlarla kutlandı. En temiz ve en yeşil ilçenin Çukurova olduğunu belirten Başkan Soner Çetin, çocuklara “Anne babalarınızı da çevreci yapın” diye seslendi.

Çetin Çevre Günü’nde çocuklara seslendi
banner686
5 Haziran Dünya Çevre Günü için kapsamlı bir etkinlik programı hazırlayan Çukurova Belediyesi, Yurt Mahallesi Muhtarlığı önünden büyük bir yürüyüş gerçekleştirdi. Üzerine “Yok eden değil koruyan olalım” yazılı tişörtler giymiş onlarca bisikletli, yüzlerce çocuk ve çok sayıda yetişkin Doğal Park’a kadar ellerinde çevreye dönük pankartlar taşıdılar, palyaçolar çocuklara çevrenin önemini anlatan broşürler dağıttılar. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve çok sayıda belediye çalışanı da çevre tişörtü ve blucin giyerek yürüyüşe katıldı.

“ARTIK HER KÖYDE BİLE BİRER PARK VAR”

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ağırlığını çocukların oluşturduğu kalabalığa “Ne mutlu bizlere ki çevre bilinci gelişmiş çocuklar ve ailelerimiz var” dedi ve şöyle devam etti: Çukurova ilçesinden daha yeşil, daha temiz bir ilçe yok ama yetmez. Biz daha yeşil ve daha temiz bir Çukurova için çalışıyoruz. Çevre için mücadele eden tüm kurum ve kuruluşların da arkasındayız. Sevgili çocuklar bir yılda 18 park yaptık, artık her köyde bile birer park var. Sizden ricam; anne babalarınızı da çevreci yapmanızdır.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner765