Çetin "Vahşete karşı tüm Türkiye yürümelidir"

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Suruç katliamının aslında tüm insanlığa karşı yapıldığını vurgulayarak “Farklılıklarımızı bir kenara bırakarak bu vahşete karşı hep birlikte karşı çıkmalı, tüm Türkiye tek yürek yürüyebilmeliyiz” dedi.

Çetin
banner686

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 31 insanın ölümü, 100’ü aşkın kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan vahşete Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’den de sert tepki geldi. “Bu ateş hepimizin ateşi; sadece düştüğü yeri yakmasın” diyen Çetin, şöyle devam etti: Katledilen o insanların elinde kalaşnikof yoktu, kendileri gibi düşünmeyenlere sınırsız bir hoşgörüyle bakabilen gençlerdi kaybettiğimiz o çocuklar; ellerinde mendil vardı ve halay çekiyorlardı, o kadar.

FARKLILIKLARI BİR KENARA BIRAKMA GÜNÜ

Arkasında kanlı örgüt IŞİD’in olduğu sanılan saldırıya karşı “Ben insanım ve insana dair hiçbir şeye karşı duyarsız kalamam” diyen herkesin tavır alması gerektiğini vurgulayan DABB ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Kimimiz sağcı, kimimiz solcu, liberal; kimimiz esmer, bazılarımız açık tenli, içimizde farklı kökenlerden, inançlardan insanlar da var ve asıl zenginliğimiz de bu. O halde farklılıkları bir kenara bırakıp vahşete karşı tek yürek yürüme günüdür” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2015, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz