banner735

CHP - AK Parti ittifakı kazandı!

Büyükşehir Belediye BAşkanvekilliği seçiminde son turda iki aday yarıştı.Oylamada iki aday 16\'şar oy aldı. kurada Kazanan Çelikcan oldu.

CHP - AK Parti ittifakı kazandı!
banner686

Aytaç Durak'ın, İçişleri Bakanlığınca görevinden uzaklaştırılmasının ardından Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, belediye başkanvekilini seçmek üzere üçüncü kez toplandı. Oylamalardan sonuç alınaması ve dördüncü turda her iki adaya da eşit oy çıkması nedeniyle yeni başkan vekili kurayla belli oldu. Kura sonucu AK Parti adayı Mahmut Çelikcan yeni Başkan Vekili seçildi

Büyükşehir Belediye Meclisi, Adana Valiliğinin çağrısıyla 5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 45. Maddesi gereğince meclis birinci başkanvekili Mustafa Tuncel'in başkanlığında toplandı.

banner625
Yapılan oylamada Ak Parti Adayı ve merkez ilçe Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 13, CHP adayı ve merkez ilçe Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan 9, MHP adayı Fethi Coşkuntuncel 11 oy aldı. Bir zarf ise boş çıktı.

Adayların yeterli oyu alamaması nedeniyle toplantı, dördüncü ve son tur oylamayı yapmak üzere saat 15.30'a ertelendi. Son tur oylamasında en çok oy alan Ak Parti adayı Mahmut Çelikcan ve MHP adayı Fethi Coşkuntuncel yarıştı. Oylama sonunda her iki adaya da eşit oy çıktı.

Adaylara eşit oy çıkması nedeniyle yeni başkan vekili kura çekimi sonrası belli oldu. Yapılan kura çekimni sonucu Ak Parti adayı Mahmut Çelikcan Adana Büyükşehir Belediyesi yeni Başkan Vekili seçildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Güvensoy
Ali Güvensoy - 11 yıl Önce

Mahmut Çelikcan'ın seçilmesinde CHP-AKP ittifakı olduğunu öne sürmek gerçeğe gözünü kapamaktır. Haberin içinde bir tek söz bile yokken başlığa bunu çıkmak daha büyük yanlış. CHP-AKP ittifakı iddiası belgelenmeli bence. Aksi takdirde iz azdırma çabası olarak değerlendirilir. Üzüldüm. Sayın Mustafa Tuncel'in MHP'den bir kaç kişiyi götürmediğine kefilseniz bu başlığı serbestçe atın. Selamlar.

erdem sur
erdem sur - 11 yıl Önce

ya bu site yannı yannış haberler yapıyor birilerine maddi annamda baglı oldugu için yemiyor gerçekleri

Huseyin Mert
Huseyin Mert - 11 yıl Önce

Ömer Çelik ve AKP yandaşları MHP-CHP ittifak yapacak diyerek otun oynadılar. kimin nasıl ittifak yaptığını gördük. CHP AKP'nin destekçisi olmaya devam ediyor. Yazık.

Samim Karter
Samim Karter - 11 yıl Önce

Olacak iş değil. Arkadaş CHP -akp ittifakı değil diyor. oldu inandık. Oyları kim verdi Çalikcana chp herzxamanki gibi aynını yaptı.ben olmayacaksam mhpde olmasın dedi. akpyi destekledi. bunun başka açıklaması mı var. chpli bazı üyeler ya akpye verdi ya da boş kullandı ya da geçersiz oy kullandı. buna ne derseniz diyin bu ittifakın ta kralı

hasan taşkın
hasan taşkın - 11 yıl Önce

bir yıl kulanılmış 5 ok sahibinden satılıktır ilgilenenlerin çetinkaya mağazası karşısı adana

mehmet taşdemir
mehmet taşdemir - 11 yıl Önce

chp kendini bitirdi adanada.. şimdi bir seçime gidilse mhp siler süpürür.. benden söylemesi.. chp, akp ye destek olmakla resmen kendini inkar etti.. yazıklar olsun..

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz