banner735

CHP'den flaş 'Üye Sayısı' açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından "CHP'de üye sayısı azalıyor" haberleri üzerine açıklama yapıldı.

CHP'den flaş 'Üye Sayısı' açıklaması
banner686

CHP'nin gücünü halktan aldığının vurgulandığı açıklamada, "Biz kağıt üzerinde veya Saray gezili, işe başlama garantili üyelik yapmıyoruz. Ayrıca son yıllarda CHP'nin üye sayısı 6 bini aşkın artmıştır" denildi. 

CHP İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle;

"Basının ve kamuoyunun dikkatine;

Bir süredir bazı basın yayın organlarında yer alan haberlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Adana’da üye sayısında azalma olduğuna yönelik iddialara üzülerek tanık olmaktayız.

CHP’nin yerel seçimlerde elde ettiği başarıyı hazmedemeyen güçlerin, olumsuz algı oluşturup, parti örgütlerimizi itibarsızlaştırmaya yönelik olarak ortaya attığı bu iddialar asla gerçeği yansıtmamaktadır.

Adana İl Örgütümüzün üye sayısı her yıl önceki yıla göre artış göstermiş, üye sayımız hiç önceki yılın gerisine düşmemiş ve son birkaç yılda üye sayımız toplam 6 bin 557 kişi artmıştır.

banner625
Son bir yılda da, yani yerel seçimlerden sonra üye sayımızda 2 bini aşkın bir artış olmuştur.

CHP Adana İl Örgütü, CHP’ye aidiyet duygularıyla bağlı, Cumhuriyet, demokrasi, hak, hukuk, adalet mücadelesini büyütecek nitelikte üyeleri kazandırmak için çalışmalar yapmaktadır.

CHP üyesi olmak bir ayrıcalıktır ve partimize üyelik başvurusu yapan herkes partimizin ilkeleri doğrultusunda yaşamı boyunca taşıyacağı sorumlulukları da gönüllü olarak üstlenmektedir.

CHP’de, diğer bazı partilerde olduğu gibi kağıt üzerindeki sahte üyelikler, işe alımlarda zorunlu tutulan üyelik ya da Saray ziyareti gibi vaatlerle siyasi ahlaktan yoksun üyelik anlayışı bulunmamaktadır.

Gücünü halktan ve üyelerinden alan partimiz, kuruluşundan bu yana verdiği bu onurlu mücadeleden, Cumhuriyeti gerçek anlamda demokrasiyle taçlandırma mücadelesinden asla vazgeçmeyecektir.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız. "

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz