CHP'den "O Müdür"e çok sert tepki!

Yüreğir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler ve kütüphane Müdürü olan Osman Nuri Ünsal'ın sosyal medya hesabından Atatürk’ü aşağılayıcı paylaşımına Yüreğir Belediye Başkanı Fatİh Kocaispir sessiz kalırken CHP Adana örgütleri ve Milletvekilleri çok sert tepki gösterdi.

CHP'den "O Müdür"e çok sert tepki!

CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi’nin parti binası önünde yaptığı açıklamaya Milletvekili Ayhan Barut ile ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları ile yönetim kurulları da destek verdi. Partililerin de katıldığı basın açıklamasında konuşan Başkan Mehmet Çelebi "Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etmek fikir özgürlüğü değildir. O’na dil uzatmak aynı zamanda  kendini inkar etmek, tarihini bilmemektir" dedi. 

Yapılanın Atatürk düşmanlığına bariz bir örnek olduğunu ifade eden CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi şöyle konuştu;

“Yüreğir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Nuri Ünsal’ın sosyal medya hesabından yaptığı “Atam sen rahat uyu. Sakın uyanma. Ülkeyi daha yeni toparladık” şeklindeki paylaşım, ülkemizde son yıllarda artan ve cesaret bulan Atatürk düşmanlığının bariz örneklerinden biridir. Bu çirkin, sözde alaycı ve seviyesiz yaklaşım, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve O’nun ilke ve devrimlerini sonsuza kadar yaşatmaya kararlı olan Milletimize yapılan büyük bir saygısızlıktır.

ATATÜRK'E NELERİ BORÇLU OLDUĞUMUZU HALA ANLAMAYANLAR VAR

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e neleri borçlu olduğumuzu hala anlamayan kafaların bulunduğunu görmek son derece üzücüdür.

Savaşlardan, yenilgilerden tükenmiş, İngiliz, Rus, Fransız, İtalyan ve Yunan işgaline uğramış, topraklarını kaybetmiş, bir imparatorluğun küllerinden yeni bir ülke yaratan Mustafa Kemal Atatürk’ü kendisine düşman gören zihniyete, bütün dünyanın bildiği ve saygı gösterdiği bazı gerçekleri hala hatırlatmak zorunda kalmak hepimiz için aslında züldür.  Kimsenin beklemediği bir anda, büyük bir umutsuzluğun tam ortasında kalan milletini birleştirerek, yeniden örgütleyerek,emparyalist işgalcilere karşı Bağımsızlık Savaşı başlatan Mustafa Kemal Atatürk ve Mücadele Arkadaşları adeta mucizelere imza atmış ve büyük askeri zaferlerin ardından, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuş, devrimleriyle de ülkesini çağdaş dünyanın bir parçası haline getirmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptıkları, başarıları, askeri ve yönetimsel dehası tarihe sığmazken, bunu bir yazıda anlatabilmek elbette mümkün değildir.

AYHAN BARUT: O ZATA SORMAK LAZIM

ATATÜRK MİLLETİMİZİN NAMUSUNU VE ONURUNU KURTARMIŞTIR

Ancak şu çok iyi bilinmelidir ki; 1. Dünya Savaşı’nın ardından İstanbul’da, Gaziantep’te, Adana’da, İzmir’de ve daha bir çok şehrimizde Emperyalist işgalci Devletlerin bayrakları dalgalanıyordu. Milletimizin namusu ve onurumuz İngiliz, Yunan, Fransız, İtalyan askerlerinin insafına bırakılıyordu. İşte bu durumu kabullenemeyen Mustafa Kemal Atatürk, cesareti, dehası ve halkından aldığı güçle bir imparatorluktan elimizde kalan ve bugün bize ülke olan son toprak parçasını kurtarmak için harekete geçmiş ve bunu başarmıştır.  O ve Türk Milletinin bağrından çıkan Kuvayı  Milliye Ordusu, bağımsızlığımızı kazanmak ve Tam Bağımsız Türkiye’yi yaratmak için  ölümü hiçe sayarken ,emperyalistlerin kuklası saraydaki işbirlikçiler  İngiliz gemileriyle vatanı terk ediyordu. Ülkemizi düşman işgalinden kurtarıp, bizlere bir vatan armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatanlar, Kurtuluş Savaşı zamanında yaşasalardı,  vatanı işgal edenlerin safında mı olacaklardı?

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'E HAKARET ETMEK TARİHİ BİLMEMEKTİR

Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etmek fikir özgürlüğü değildir. O’na dil uzatmak aynı zamanda  kendini inkar etmek, tarihini bilmemektir.

Bu suçu işleyen kim olursa olsun hak ettiği cezaya yargı yoluyla mutlaka çarptırılmalıdır.

Yüreğir Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatan bu şahıs hakkında gereken işlemleri bir an önce yapmalıdır. Tepkisizlik, benzer suçları işlemek için tetikte bekleyen Cumhuriyet düşmanlarına cesaret verecektir. Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleri Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli ve çimentosudur.  Türkiye Cumhuriyeti, Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan asla dönmeyecek, laik, demokratik Cumhuriyet varlığını sonsuza dek sürdürecektir.”

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2021, 22:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 6 ay Önce

Chp Adana yönetimi ve chp yönetimi Atatürk'e kurban olsun. Atatürk chp'yi böyle görse kahrından ölürdü. Hdp ile işbirliği yapmazdı, dersim'de yapılanlara katliam demezdi...Sizin nereniz Atatürkçü ki çıkmışsınız Atatürk'ü savunuyorsunuz... Başkanınız fetö'nün kaset operasyonuyla genel başkanlığa oturmuş... Bitik parti chp... Kesinlikle oy da vermiyecez bir daha kesinlikle alternatif değilsiniz.

SIRADAKİ HABER