CHP örgütü, Yüreğir'de halkın yanında

Geçtiğimiz hafta Çukurova ve Sarıçam İlçelerini ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi ve beraberindeki heyetin bu haftaki durağı Yüreğir oldu.

CHP örgütü, Yüreğir'de halkın yanında
banner686

İl örgütü ile birlikte, Yüreğir İlçe Başkanı Bülent Öğrü’yü ve Yüreğir örgütünü ilçe binasında ziyaret eden Çelebi, ilçenin çalışmaları hakkında bilgi aldı, yöneticilerle ve partililerle görüş alışverişinde bulundu. Konuşmasında Türkiye’nin çok zor bir dönemden geçtiğine vurgu yapan Çelebi, partinin her kademesinde görev alan yöneticilere ve üyelere seslendi; ‘’Ülkemize karşı büyük bir sorumluluğumuz var, vatandaşlarımız perişan halde, tek adam yönetiminin ülkeyi getirdiği durum herkes tarafından görülmekte, siyasal iktidarın basiretsiz politikaları sonucu, birçok alanda ortaya çıkan başarısızlık artık gizlenemez boyutta. Emin olun ki milletimiz her şeyin farkında. Yurttaşlarımız artık tozpembe tablolar çizen havuz medyasına itibar etmiyor, TÜİK’ in makyajlı rakamlarına inanmıyor, gündem değiştirmek için “müjde” diye açıklanan Ay’a gidiyoruz haberleri ile ilgilenmiyor; anayasa değişikliğini umursamıyor; vatandaşın gündemi belli, vatandaşın gündemi zamlanan ürünler, ödeyemediği fatura, kaynatamadığı tencere, çocuğuna veremediği harçlık; vatandaşımızın gündemi geçim sıkıntısı, işsizlik, yoksulluk. Biz CHP olarak sadece vatandaşın gündemine odaklanıyoruz, tüm sorunların çözümünü anlatıyoruz, iktidara geldiğimizde bu ülkenin kaynaklarını yandaşlar için değil vatandaş için nasıl seferber edeceğimizi ifade ediyoruz. Bu tarihi sorumluluk hepimizin, bu bilinçle hareket edeceğiz, dayanışma içinde olacağız ve dünden daha fazla çalışarak, halkla iç içe olacağız ve ancak bu şekilde halkın iktidarını kuracağız’’ diyerek sözlerini tamamlayan Çelebi ilçe örgütü ile yaptığı toplantının ardından, önce Kozan caddesi daha sonra Yüreğir Sebze Hal’i esnafı ile bir araya geldi. 


ESNAF DEVLETTEN UMUDU KESTİ

İl yöneticilerinin yanı sıra, kadın ve gençlik kolları yöneticilerinden oluşan heyetle Yüreğir ilçesinde esnaf gezisi yapan İl Başkanı Çelebi şu değerlendirmelerde bulundu; “Kime halini hatırını sorsak bin ah işittik, esnafımız halinden memnun değil, var gücüyle dik durmaya, ayakta kalmaya, işine devam etmeye çalışıyor. En büyük sorunları ise pandemi döneminde gelir kaybı yaşamalarına rağmen artmaya devam eden faturalar, vergiler. Tabi ki bu girdilerin yanında bir de kiralar var. Merkezi hükümet tarafından sunulan yardımlar ise devede kulak bile değil. Üstelik hiçbir destekten faydalanmadığını belirten odlukçu fazla sayıda esnafımız var. Gelirlerin giderleri karşılamadığı bir işletme faaliyetine devam edebilir mi? Devlet bugün esnafa ihtiyaç duyduğu desteği vermeyecek ise, ne zaman verecek? Maalesef esnafımız devletten umudunu kesmiş durumda’’


CHP İKTİDARINDA ESNAFIN YÜZÜ GÜLECEK
Esnaf, geri ödemeli faizli krediler yerine, hibeler ile desteklenmeli, bugün evine ekmek götüremeyen esnafımız eğer mesleğini bırakmak zorunda kalırsa bu ülke ekonomisini felakete götürür diyen ÇELEBİ sözlerine şöyle devam etti; ‘’Esnaf kepenk kapatırsa işsizlik artar, tarım, eğitim, turizm, inşaat başta olmak üzere tüm sektörler dolaylı olarak olumsuz etkilenir. Esnaf yaşayacak ki ekonominin çarkları dönecek. Her yerde söylüyoruz, bu sorunlar çözümsüz değil, partimizin esnafı yaşatacak çözüm önerilerini her platformda paylaşıyoruz. Bu çözümleri 17 maddede toparladık, broşür haline getirdik, yaptığımız ziyaretlerde esnafımızla paylaşıyoruz. CHP iktidarında esnafın yüzü gülecek. Bu çözümler gizli formüller değil, yapılacak işler belli, her şeyden önce çözmek iki şeye ihtiyaç var; çözme niyeti ve kaynakların doğru kullanılması. Biz bu niyeti siyasal iktidarda malesef göremiyoruz, kaynakların nasıl kullanıldığını anlatmaya gerek yok. Milletimizin büyük çoğunluğu geçim sıkıntısı çekerken; bir avuç mutlu azınlık servetine servet katıyor. Vatandaş faturalarını ödeyemezken; yandaş müteahhit geçiş garantili köprüden, hasta garantili hastaneden zenginleşmeye devam ediyor. Restoranlar kısıtlama nedeniyle müşteri alamazken, Akp kongreleri maskesiz, mesafesiz on binlerce kişi ile yapılabiliyor. Müzisyenler neredeyse bir yıldır açlığa mahkum edilmişken; saray sofralarında şatafatlı çalgılı eğlenceler devam ediyor. Garibanın cenazesine bile 30 kişi kısıtlaması varken; Akp milletvekili, oğlunun düğününü 1500 kişinin katılımıyla yemekli müzikli yapabiliyor. Halkımız bu çifte standartı ve adaletsiz uygulamaları görüyor, notunu alıyor. Sandığın önüne geleceği ilk seçimde kendisine yapılanların cezasını kesecek ve partimizi iktidara taşıyacak. Buna yürekten inanıyoruz’’ dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2021, 19:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER