CHP, STK temsilcileriyle buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi Emek Büroları Koordinasyon Kurulu Üyesi Tayfun Şahin, CHP Adana İl Emek Büroları Sorumluları ve Emek Büroları Temsilcileriyle bir araya geldi. Çeşitli odalardan, Çukurova Üniversitesi’nden, sendikalardan, derneklerden ve muhtarlıklardan temsilcilerin katıldığı toplantı CHP İl Binası’nda gerçekleştirildi.

CHP, STK temsilcileriyle buluştu
banner686Cumhuriyet Halk Partisi Emek Büroları’yla ilgili bilgi veren Tayfun Şahin, CHP Emek Büroları Projesi’nin  23 pilot ilde uygulaması başlatılan CHP’nin prestij çalışmalarından olduğunu açıkladı. Şahin, “ Temel amacımız partimizde eksik olduğunu hissettiğimiz demokratik kitle örgütleriyle, örgütlü tüm kuruluşlarla CHP arasında bir bağ oluşturmak. Bunun da temel yolu sürekli iletişimdir. Adana’da yaptığımız toplantıda da daha önce belirlediğimiz, iletişim haline geçtiğimiz örgütlü toplum temsilcileriyle çalışmaların nasıl gerçekleştirileceğini, hedefleri ve esasları tartıştık. Partiyi örgütlü toplum temsilcilerine, örgütlü toplum temsilcilerini de partiye bağlayacak bir yapının, bir çalışma modelinin tanıtımını yaptık” dedi.
banner625

SORUNLAR BİR BÜTÜN OLARAK ELE ALINACAK

Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: “Basit bir örnek üzerinden gidersek, Adana’nın sorunlarını bir bütün olarak ele alacağız. Adana’da kentleşme, kentsel dönüşüm nedeniyle yaşanan sorunlar var. Adana’da işsiz gençlerin, öğretmenlerin sorunları var. 4 artı 4 artı 4 eğitim sisteminden olumsuz etkilenen insanlar var. Türkiye’nin geneline baktığımızda bir sorunla karşı karşıyayız. Örgütlü yapılar çok zayıf ve sayısal olarak da az. Her örgütlü yapıyı, sadece kendi alanına hapseden bir yapıyla karşı karşıyayız. Öğretmen sadece öğretmenin sorunlarıyla, işçi sadece kendi sorunuyla ilgilensin, başka yere bakmasın isteniyor. CHP diyor ki; kentin sorunları ortak sorunlardır, biz bu sorunları ortaklaştırmak zorundayız. Bir milletvekilimiz mecliste bir soru önergesi verecekse, onu danışmanları yazıp vermeyecek. Burada kentsel dönüşümden mağdur olan vatandaşımız varsa, onlar sorunlarını emek bürosu vasıtasıyla CHP’ye bildirecek, CHP’de mecliste gerekeni yapacak. Biz 4 artı 4 artı 4 sistemini sadece öğretmenlerin problemi olarak görmüyoruz. Türkiye’de yaşayan herkesin ortak sorunu olarak görüyoruz. Bu ortak sorunla ilgili çalışmaları yaygınlaştırmalı, gerekli yerlerde de bizim bu insanların temsilcisi olmamız gerek. Bugünkü toplantımızın temel amacı CHP’nin çok önem verdiği emek bürolarının çalışma esasları, emek bürolarına neden ihtiyaç duyulduğu, genişleme potansiyeli ve ulaşmak istediğimiz hedefler konusunda olacak. Demokratik kitle örgütlerinin temsilcileriyle ve partililerimizle bunları tartışıyoruz.”
Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2012, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz