CHP, üyelerle demokrasi şölenine hazırlanıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, önseçimde yaşanan demokrasi şölenini kongre sürecinde perçinleyeceklerini söyledi. Bulut, “Kongrelerde önseçimdeki gibi sandıkları kuracağız ve birlik beraberliği mahallelerde kuracağımız sandıklarla pekiştireceğiz” dedi.

CHP, üyelerle demokrasi şölenine hazırlanıyor
banner686

banner625
adanahabermerkezi.com’a yaptığı özel açıklamada kongre sürecini değerlendiren CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, kongre takviminin 20 Haziran’da başladığını anımsatarak, olağan kongre takviminin parti tüzüğü ve yönetmeliklerine uygun bir şekilde işlediğini ifade etti.

Kongre süreciyle ilgili eleştirileri de değerlendiren Bulut, “Partililerimizin içi rahat olsun. Önseçimle başlayan demokrasi şölenini önümüzdeki olağan kongre sürecinde de sürdüreceğiz. Mahallelere sandıkları kurup hem birlik ve beraberliğimizi pekiştireceğiz hem de parti içi demokraside önemli bir adım daha atacağız. İl örgütü olarak nasıl ki uzun yıllar aradan sonra yapılan önseçim sürecinde herkese eşit mesafede durduysak, önseçimin tarafsız, adil ve şaibesiz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağladıysak kongre sürecinde de aynı tutumumuz devam edecek. O dönemde de bize karşı önyargıyla yaklaşanlar ve çeşitli kaygıları taşıyanlar olmuştu. Sonuçta bütün kesimlerin takdirini kazanan bir süreç yaşanmış ve parti demokrasinin gerçekleşmesinde önemli bir süreç yaşanmıştı. Kongre sürecini de demokrasi şölenine çevirmek adına bütün adımları atacağımızdan üyelerimizin hiç şüphesi olmasın. CHP İl Örgütü olarak Adana’da ilkleri yaşatmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2015, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz