"CHP'ye Kınama" haberine düzeltme

Karaisalı Belediye Meclisinin son oturumunda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik söylemler nedeniyle CHP'nin kınanması haberinin yayınlanış şekline meclisin İYİ Partili üyelerinden itiraz geldi.

"CHP'ye Kınama" haberine düzeltme
banner686

Adanahabermerkezi.com

Adanahabermerkezi.com editörlerinin ulaştığı İYİ Parti Karaisalı Meclis üyesi Recep Koca, konuyla alakalı şu değerlendirmeyi yaptı;

"Meclis oturumunda Başkan Saadettin Aslan ve Ak Partili Meclis üyesi Mustafa Ekinci birer konuşma yaparak bu durumu eleştirmiş ve kınamışlardır. İYİ Parti olarak bir söylemde bulunmadık. Ancak haberin servis ediliş biçiminde özellikkle başlık  "Karaisalı Belediye Meclisinden CHP'ye kınama" şeklinde verilmiştir. Meclisin tamamının böyle bir duruşu yoktur. Haberin servis edilişinde  "Karaisalı Belediye Meclisinden CHP'ye kınama" yazılarak sanki tüm meclis hemfikirmiş gibi algılanabilecek bir durum sözkonusu. Kaldı ki, Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener'in bu konulardaki görüşleri çok nettir. Yanlış anlama olmaması bakımından bizim "CHP'ye kınama" gibi bir söylemimiz veya davranışımızın olmadığını belirtmek isterim" dedi. 

KARAİSALI BELEDİYESİNDEN SERVİS EDİLEN HABERİN TAM METNİ

Karaisalı Belediye Meclisinden CHP’ye Kınama

banner625
(FOTOĞRAFLI)

ADANA – Karaisalı’da belediye meclisi Mart ayı 2'nci olağan toplantısını Belediye Başkanı Saadettin Aslan başkanlığında gerçekleştirdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde dün yaşanan olayla ilgili AK Parti Meclis Üyesi Mustafa Ekici bir konuşma gerçekleştirdi.

Ekici konuşmasında, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve sözcüleri, Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir milli mücadele verirken birlik ve beraberliğimizin teminatı Cumhurbaşkanımıza ağır şekilde saldırmakta ve Suriye’deki mücadelemizi zafiyete uğratmak için mücadele etmektedir. Her bir Türkiye sevdalısı buna sessiz kalamaz. Türkiye düşmanı hangi yapı varsa onlara ses çıkarmayanlar, eli kanlı Esad’a ses çıkarmayanlar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a en ağır hakaretleri yapmaktalar. Daha önce Fetö’nün sözcülüğüne soyunan Kılıçdaroğlu şu an da Esad’ın sözcüsü gibi konuşmakta ve Esad’ın askerlerinin Mehmetçiği koruduğunu iddia edecek kadar ileri gitmektedir. Toplumsal uzlaşı zemini yok edilmek istenmektedir. En çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz dönemde dış cepheyi zafiyete uğratmak için iç cepheyi parçalamaya çalışmaktadır. Esad’ın gazetecisi Nidal Sabeh’in müttefikimiz diyerek Kılıçdaroğlu’nun Türkiye karşıtı açıklamalarını paylaştığı da ortadadır" ifadelerine yer verdi.

Konuyla ilgili Başkan Aslan ise, "Cumhurbaşkanımız Türkiye'yi temsil ediyor. Eleştiri olabilir ama eleştirinin de seviyeli olması gerekiyor. Hakarete varacak şekilde hiç bir siyasi partinin liderine eleştiri yapılamaz. Ülke olarak zor günlerden geçtiğimiz bu dönemde en çok ihtiyaç duyduğumuz şey birlik ve beraberliktir. Bu tarz kışkırtıcı konuşmaları hoş bulmuyorum. Ben şahsım adına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve sözcülerini gerçekleştirdikleri konuşmalardan dolayı kınıyorum" dedi.

Gündem dışı konuşmaların ardından gündeme geçildi. Gündemde bulunan 1 madde meclis üyeleri tarafından görüşülerek karara bağlandı.

Bir sonraki meclisin gün ve saatinin belirlenmesiyle meclis oturumu sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2020, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner719

banner715

cyberturk.biz