banner735

CHP’den 100. yıl coşkusuna çağrı

CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi, 19 Mayıs’ın mazlum halklara örnek olan bağımsızlık meşalesinin yakıldığı gün olduğunu vurguladı

CHP’den 100. yıl coşkusuna çağrı
banner686

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 100 yıl önce, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ayak basarak, işgale karşı bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yaktığını kaydetti. Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla birlikte tarihin akışının değiştiğini ve başlatılan kurtuluş mücadelesinin dünyadaki tüm mazlum halklara örnek olduğunu ifade eden Çelebi, “19 Mayıs’ta belediyelerimizle birlikte Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü anıp, Gençlik ve Spor Bayramını coşku içinde kutlayacağımız etkinliklere tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

BAĞIMSIZLIK VE ÖZGÜRLÜK MEŞALESİNİN YAKILDIĞI GÜN

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, emperyalist güçlerin dünyayı kendi çıkarları doğrultusunda şekillendirmek istediği bir dönemde, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’dan Anadolu’ya geçerek bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yaktığını vurguladı. Çelebi, “Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’nin ilhamını Adana’da alan Mustafa Kemal Atatürk, halkına inanıp güvenerek Samsun’a çıkmış, ulusun özgürlük ve bağımsızlık konusundaki kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiştir” diye konuştu.

banner625
ÖNDERİMİZ ATATÜRK’Ü ÖZLEMLE ANIYORUZ

19 Mayıs tarihinin 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos gibi ulusumuz için büyük bir önem ve anlam taşıdığına işaret eden Çelebi, “19 Mayıs bir anlamda ulusal kurtuluş mücadelesinin başlangıç tarihi, özgürlük ve bağımsızlık yolunda kararlı bir şekilde attığı ilk adımdır.  100 yıl önce bu meşaleyi yakan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi rahmetle, saygıyla ve özlemle anıyor, gençlerimizin bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

100.YIL KUTLAMALARINA DAVET

19 Mayıs’ın 100.yılını Adana’da CHP Adana İl Örgütü olarak Büyükşehir, Seyhan, Çukurova,  Ceyhan ve  İmamoğlu Belediyeleriyle birlikte düzenlenecek etkinlikle coşku içinde kutlayıp, ülkemizin kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün de saygıyla anılacağı etkinliklere tüm Adanalıları davet eden Çelebi, “19 Mayıs Pazar günü saat 18.00’de Büyükşehir Belediyesi önünden başlayacak meşaleli yürüyüşe ve 20.30’da Uğur Mumcu Meydanı’ndaki Edis konserine tüm halkımızı bekliyoruz” şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz