CHP’den grevdeki işçilere ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Adana milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin, il ve ilçe örgütlerinin yöneticileri, meclis üyeleri ve partililer toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamadığı için greve başlayan Hilton Oteli işçilerini ziyaret etti.

CHP’den grevdeki işçilere ziyaret
banner686

Otel önünde kurulan grev çadırındaki işçiler CHP heyetini alkışlarla karşıladı. CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, başlatılan grevin amacına ulaşacağına ve çalışanların haklı taleplerinin kabul edileceğine inandığını dile getirerek, “Emeğin ve emekçinin her zaman yanındayız” dedi.

Emeğin en yüce değer olduğunu dile getiren Adana milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer ve Müzeyyen Şevkin de çalışanların emeklerinin karşılığını istediğini ve bunun çok insani bir talep olduğunu vurguladı. Her zaman emek mücadelesinin yanında olduklarını kaydeden CHP milletvekilleri, “Haklı mücadelenizde her zaman yanınızdayız” diye konuştu. Ziyaret sırasında grevdeki otel çalışanları ise “Hak, hukuk, adalet” sloganları attı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
.
. - 2 yıl Önce

Emeğin en yüce değer olduğunu dile getiren Adana milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer ve Müzeyyen Şevkin samimi olsaydı kendi partilerinin belediye başkanı zeydan karalar binlerce işçiyi gerekçesiz bankamatikçi kılıfı altında işten çıkardığında mağdur olan işsiz kalan binlerce işçiden yana tavır alırlardı... Bu çıkarılan işçilerin çoğu da seçimlerde zeydan karalara oy verdi... Ama size bir daha oy yok bunu da bilesiniz...

SIRADAKİ HABER