banner733

CHP'den taziye mesajı

CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer Manisa, Soma’da yaşanan maden kazsı ile ilgili yaptığı açıklamada, bu kaza değil tam bir cinayettir dedi

CHP'den taziye mesajı
banner686

Sümer yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti’’ Manisa Milletvekilimiz Özgür Önel bundan tam altı ay önce Soma’daki maden ocaklarında meydana gelen iş kazaları ile ilgili araştırma önergesi vermiş ve bu önerge 29 Nisan 2014 günü meclis gündemine gelerek AKP oylarıyla bu önerge ret edilmişti. Eğer bu önerge altı ay önce meclis gündemine gelip önerge kabul edilip dört partiden oluşan soruşturma komisyonu kurulmuş olsa idi beklide bu acı olay bugün yaşanmayacak, anaların babaların, evlatların yüreği yanmayacaktı. Bu nedenle Soma maden ocaklarında yaşamını yitiren yüzlerce maden emekçisinin yaşamını yitirmesi kaza değil cinayettir, ülkeyi 12 yıldır yöneten AKP zihniyetinin ne l ne de son icraatı olacaktır. Maden ocaklarında yaşamını yitiren emekçiler için’’Güzel öldüler’’diyen Bakan, zaten bu maden ocakları köstebek yuvası diyen Proflar,Karbonmoksit gazıyla ölmek güzeldir diyenler,tüm bunlar bir AKP klasiğidir.

CHP Adana İl Örgütü olarak Soma Maden Ocaklarında yaşamını yitiren emekçilerimize Allah’tan rahmet diliyor, sorumluların derhal yargılanmasını istiyoruz Ulusumuzun başı sağ olsun diyoruz.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2014, 19:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz