banner785

CHP'li Atay'dan 'Süt fiyatı' tepkisi

CHP Çukurova İlçe Başkanı Av. Remzi Ümit Atay, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiğ süt fiyatının belirlenmesine ilişkin düzenlenen toplantıya; market zincirlerinin yöneticilerinin çağrıldığını ancak, çiğ süt üreticilerinin çağrılmadığını söyledi.

CHP'li Atay'dan 'Süt fiyatı' tepkisi
banner686

Cumhuriyet Halk Partisi Çukurova İlçe Başkanı Av. Remzi Ümit Atay, Adana'da tarımın yanı sıra hayvancılığın da önemli olduğu olduğuna işaret ederek, çiğ süt üreticisinin sorunlarına dikkat çekti.
Çiğ sütte üreticinin beklediği fiyat artışının önümüzdeki yıla kaldığını anımsatan Başkan Atay, "Edindiğimiz bilgiye göre; Tarım ve Orman Bakanlığı süt fiyatları ile ilgili bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya zincir marketlerin temsilcileri katıldı. Ama ne yazık ki üreticiler davet edilmedi. Toplantıda bakanlık yetkilileri, enflasyona yansımaması için süt ve süt ürünlerine zam yapmaması istedi" dedi.

ÜRETİCİ ÜRETTİĞİ SÜTÜN FİYATINI BELİRLEYEMİYOR

Girdi fiyatları artarken çiğ süt fiyatlarının sabit kaldığına vurgu yapan Başkan Av. Atay, "Hayvanı besleyen, yemini veren, sağımını yapan, doğumunu yaptıran, sağlığı ile ilgilenen üretici ürettiği sütün fiyatını belirleyemiyor. Çiğ süt üreticileri, litresi 2,30 TL olan çiğ süt referans fiyatının en az 3 TL olmasını istiyor. Üretici ve tüketici yararını gözetilerek acil bir düzenleme yapılmalıdır" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2020, 19:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER