banner834

CHP'li Vekiller 'sorun tespit" turunda

Geçtiğimiz gün HP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ET ve Süt Kurumunu ziyareti esnasında içeri alınmamıştı. Bu engellemenin ardından Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla Adana Milletvekilleri İş dünyası, STK'lar ile

CHP'li Vekiller 'sorun tespit" turunda

MİLLETVEKİLLERİ TEK TEK ZİYARET EDİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Dr. Müzeyyen Şevkin ve Burhanettin Bulut, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önerileri doğrultusunda kentteki sivil toplum örgütleri, kurum ve kuruluşlarla bir araya geliyor, görüş alışverişinde bulunuyor. Bu kapsamda odalar, borsa ve organize sanayi bölgesinde iş dünyası temsilcileriyle buluşan CHP’li milletvekilleri sorunları dinledi, çözüm önerilerini sundu.

Ayhan Barut, Orhan Sümer ve Dr. Müzeyyen Şevkin’den oluşan ilk ziyaret serisinde Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Meclis Başkanı İsmail Acı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile yapılan toplantıda kent ticaretinin nabzı tutuldu.


CHP’li vekiller bu ziyaretin ardından Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Zeki Kıvanç, Meclis Başkanı İsrafil Uçurum ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Adana sanayisini, sorunları ve çözüm önerilerini masaya yatırdı.

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Niyazi Göger ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile AESOB’a bağlı oda başkanlarıyla bir araya gelen Barut, Sümer ve Şevkin, esnaf ve sanatkarın yaşadığı sıkıntıları bildiklerine işaret etti ve çözümüne talip olduklarını kaydetti.
Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Şahin Bilgiç, Meclis Başkanı Osman Bağış ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile de görüşen CHP’li milletvekilleri, burada tarım sektörünü ve atılması gereken adımları irdeledi, Borsa Fuayesi’nde açılan ve tarım fotoğraflarından oluşan sergiyi gezdi.

MİLLETVEKİLLERİNE ÇAĞRI…

Günün sonunda Adana’nın üretim, istihdam ve ihracatına yön veren Adana Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile kent ekonomisinin bugününü ve geleceğini görüşen CHP heyeti, Adana’nın ve ülkenin gelişimine katkı koymak için tüm kesimlerle görüş alışverişinde bulunduklarını vurguladı. CHP’li milletvekilleri, tüm siyasi partilere mensup milletvekillerine çağrıda bulunarak, Adana için aynı masa etrafında toplanılabilmesinin önemine dikkat çekti.
CHP Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Dr. Müzeyyen Şevkin ve Burhanettin Bulut, kentteki ortak çalışma ziyaretlerini sürdürecek.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2022, 22:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER