Demirçalı: Siyasi otorite inançları sömürüyor

CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, “Kerbela olayı üzerinden asırlar geçse de, anlamı ve derinliği açısından unutulmayacak bir olaydır.”dedi

Demirçalı: Siyasi otorite inançları sömürüyor
banner686
CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, siyasi otoritenin, insanımıza karşı büyük haksızlıklar yaparak, inançlarını sömürdüğünü, fikirlerinden dolayı cezalandırıldığını ve “benden olan-olmayan” diye gruplara ayırdığını öne sürdü.

Demirçalı, Muharrem ayı nedeniyle yaptığı açıklamada, “Alevi-Bektaşi inancına mensup Canlar, tüm Ehl-i Beyt sevenler ve Ehl-i Beyt dostlarının inancında büyük öneme sahip olan "Kerbela Şehitleri" için yas ilan edilen Muharrem Ayı başlıyor. 
Kerbela olayı üzerinden asırlar geçse de, anlamı ve derinliği açısından unutulmayacak bir olaydır.” dedi.

Demirçalı açıklamasında şöyle dedi:
“1400 yıldan beri unutulmadan ve her yıl daha büyük bir inançla o tarihte yaşanan olaylar lanetleniyorsa, biraz düşünmek, nedenlerini sorgulamak ve bulmamız gerekmektedir.
banner625
Günümüzde de siyasi otorite, insanımıza karşı büyük haksızlıklar yapmakta, inançlarını sömürmekte, fikirlerinden dolayı cezalandırılmakta ve benden olan-olmayan diye gruplara ayırmaktadır.
Asırlardan beri dilden dile gelenekselleşerek sürecek olan Hz. Hüseyin’in zalimlere karşı sürdürdüğü hak mücadelesi, günümüzde de bizler için yol gösterici nitelikte olacaktır.
Yurdumuzda ve tüm dünyada barışı, adaleti, hoşgörüyü ve sevgiyi getireceğini, savaşı, gözyaşını, haksızlığı ve zulmü sona erdireceğine inandığım bu anlamlı ayın tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını dilerim.”
Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2012, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz