banner834

Emekliye zam yapılmamasına tepki!

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, emeklilerin ikramiye miktarının artırılmamasına mecliste sert tepki gösterdi

Emekliye zam yapılmamasına tepki!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, emeklilerin bayram ikramiyesinde artış yaşanmamasına tepki gösterdi.

“HÜKÜMET ORALI BİLE OLMADI”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanının “Emekliye bayram ikramiyesi” olarak bin 100 lira belirledik” açıklasına sert tepki gösteren Dr. Şevkin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yaptığı açıklamada “Geçtiğimiz hafta emeklilerimizin ikramiyelerinin en az 4 bin 253 liralık net asgari ücret tutarına yükseltilmesi için Grup Başkanvekillerimiz nezdinde bir kanun teklifi sunduk, Hükümet oralı bile olmadı” diye konuştu.

“YANLIŞTAN DÖNÜN”

Ağırlaşan hayat şartlarından, pahalılıktan, ekonomik krizden en çok etkilenen kesimlerin başında emeklilerin geldiğine dikkat çeken Dr. Şevkin, şunları söyledi:
“TÜRK-İŞ Mart ayı açlık sınırını 4 bin 928 lira olarak açıkladı. Bu sınırın altında maaş alan emekliler büyük bir beklentiye girdi, ne yazık ki bu beklentilerini boşa çıkardınız. Yazık, günah değil mi? Allah'tan korkmuyor musunuz? 13 milyona yakın emeklimiz, bırakın bayram yapmayı, elektriğini, suyunu, kirasını dahi ödeyemiyor, torunlarına beş kuruş harçlık veremiyor. Emeklinin maaşı da ikramiyesi de enflasyonun altında ezim ezim eziliyor. Gelin, bu yanlıştan dönün, emekliyi artık görün ve hakkını teslim edin.”

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2022, 19:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Recep Gürbüz
Recep Gürbüz - 4 hafta Önce

" Ne kadar ekmek o kadar köfte " Madem bu kadar enflasyona rağmen bayram ikramiyesine zam yok. seçimlerde de emeklilerden Ak Parti'ye oy yok.

Mustafa Karakaya
Mustafa Karakaya - 4 hafta Önce

Ak Parti'nin oy aldığı 3 temel grup var.Bunlardan birincisi Almancılar ikincisi Suriye'liler üçüncüsü yaşı 65 üzeri olan emekliler.İlk iki grup kişisel menfaatleri gereği oy veriyorlar. Emekliler ise çoğu siyaseti tam takip edemedikleri ve dini telkinler altında hareket ettikleri için oy veriyorlar.Şu an Ak Parti emeklileri yavaş yavaş kaybediyor.Diğer iki grup oy vermeye devam eder.

Mustafa Karakaya
Mustafa Karakaya - 4 hafta Önce

Sadece menfaatleri öyle gerektirdiği için Ak Parti'ye oy veren bizim aklı evvel Almancılar kendilerine Almancı denmesine gıcık oluyormuş." Avrupa'da yaşayan Türkler " dememiz gerekiyormuş.Oy vermelerine hak vermiyor değilim Akp döneminde döviz kuru sayesinde servetleri ona yirmiye katlandı.

SIRADAKİ HABER

banner841