banner834

Erbaşlardan zorunlu emeklilik tepkisi!

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, zorunlu olarak emekli edilen uzman erbaşların mağduriyetini TBMM’ye taşıdı

Erbaşlardan zorunlu emeklilik tepkisi!

“BİN 700 UZMANIN SORUNU ÇÖZÜLMELİ”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) söz alan Dr. Şevkin, 2016 yılı öncesinde zorunlu olarak memurluğun hemen ardından emekli edildikten sonra Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile ilişiği kesilen 2 bin 900 uzman erbaşın kademe derecelerinde sorunlar yaşandığını, farklı emekli maaşlarıyla mağdur edildiğini vurguladı.

Daha sonra çıkarılan ve emekli maaşlarını düzenlemeyi de içeren 6000 sayılı kanundan bin 200 personel yararlanabildiğini, bin 700 uzman erbaşın ise maaşlarında herhangi bir düzenleme yapılmadığını kaydeden Dr. Şevkin, sorunun çözülmesi gerektiğini belirtti.

“ÜCRET FARKI GİDERİLMELİDİR”

Sosyal Güvenlik Kurumu’na durumlarını yazıyla bildiren bin 700 uzman erbaşın dilekçesine her nedense ret yazısı geldiğine dikkat çeken Dr. Şevkin, şunları söyledi:

“Halbuki 6000 sayılı yasa tam da vatanı için canını hiçe sayan uzman erbaşların özlük ve maaşlarının düzenlenmesiyle ilgiliydi. Ayrıca TSK’da aynı statüde görev yapan bazı rütbeliler emeklilik maaşlarına olumlu yansıyacak 3600 ek göstergeden faydalanırken sadece uzman erbaşların gösterge dışında tutulması büyük bir haksızlıktır. Diğer bir çok personelle aynı işi yapan uzman erbaşların aralarındaki aşırı ücret farkı ortadan kaldırılmalıdır.”

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2022, 10:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selim
Selim - 3 ay Önce

Yapılacak ilk genel seçimlerde Chp'ye oy vermeyi düşünüyorum.
Ancak Chp'nin bu populist siyaset anlayışı beni tedirgin ediyor.Tüm politikaları özellikle kamu çalışanlarının maaşlarını arttırmaya yönelik.Toplumun diğer kesimlerinden kopuk yaşıyorlar.Başka proelerinin olduğunu da zannetmiyorum.Yani iktidara gelirlerse polisin hemşirenin vb.maaşını arttırmak dışında başka bir şey yapacaklarını sanmıyorum.

SIRADAKİ HABER