Flaş anket: Millet % 48.3 Cumhur % 39.6

Metropoll Araştırma şirketinin son anketine göre Millet İttifakı'na destek artıyor.

Flaş anket: Millet % 48.3 Cumhur % 39.6
banner686

MetroPoll Araştırma Şirketi tarafından yapılan “Türkiye’nin Nabzı Ocak 2021” araştırmasında ittifaklara yönelik oy tercihleri konusunda dikkat çekici sonuçlar çıktı. Araştırma sonuçlarına göre Millet İttifakı’nı tercih edenlerin oranı, Cumhur İttifakı’nın önüne geçti.

Araştırma sonuçlarında Millet İttifakı’nı tercih edenlerin oranı yüzde 48,3, Cumhur İttifakı’nı tercih edenlerin oranı ise 39,6 olarak belirlendi.  MetroPoll Araştırma tarafından yapılan son ankette katılımcılara “Hangi ittifaka daha yakınsınız? AK Parti ile MHP’nin yer aldığı Cumhur İttifakı mı? CHP ve İYİ Parti’nin yer aldığı Millet İttifakı mı?” sorusu yöneltildi.

Buna göre şu sonuçlar ortaya çıktı:

“Millet İttifakına daha yakınım diyenlerin oranı yüzde 42,4

İki ittifaka da yakın değilim ama Millet’i tercih ederim diyenlerin oranı yüzde 5,9

Cumhur İttifakı’na daha yakınım diyenlerin oranı yüzde 36,9

İki ittifaka da yakın değilim ama Cumhur İttifakı’nı tercih ederim diyenlerin oranı yüzde 2,7

Fikrim yok/Cevap yok diyenler ise yüzde 12,2”

Araştırma sonuçlarında dikkat çeken bir diğer detay ise Cumhur İttifakı seçmeninin tercihleri oldu. 

Buna göre AK Parti’ye oy verenler arasında Millet İttifakı’nı tercih edenlerin oranı yüzde 17,3, MHP’de ise yüzde 32,9 olması dikkat çekti.

MetroPoll Araştırma’nın sahibi Özer Sencar sonuçlara ilişkin “Millet ittifakı arayı açıyor. Partili seçmenlerin tercihlerine dikkat ediniz” değerlendirmesini yaptı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinan
Sinan - 4 hafta Önce

Daha bu anketler çok değişir 2023 Haziranına kadar... Ayrıca en az 4 veya 5 ayrı anket firmasının yaptığı sonuçları birlikte görmek daha sağlıklı olur halkın tercihini daha objektif görmek açısından... Son olarak daha Cumhur başkanı adayı bile belli olmayan Millet ittifakına insanlar neye göre oy veriyorlar...

Adanalı
Adanalı - 4 hafta Önce

Seçimlerde sandık güvenliğine ve yapılabilecek ali cengiz oyunlarına çok dikkat edilmesi gerekir.Anadolu ajansının verdiği hayali seçim sonuçlarına,kabul edilen mühürsüz oylara,ben kazandım bitti şeklindeki oyunlara kesinlikle izin verilmemelidir.

Adanalı
Adanalı - 4 hafta Önce

Hatırlanırsa seçimlerde Anadolu ajansı sandıklar%70 açıldı diye sonuç açıklarken Ysk başkanı Biz daha sandıkların % 35 ini açtık.AA ya biz bilgi vermiyoruz bizim müşterimiz değil bilgileri nereden alıyor bilmiyoruz diye açıklama yapmıştı.Aynı sıralarda dışarıda kazandık teşekkür ederiz diye bilboardlar asılıyordu.Bu şunu gösteriyor Ak partinin oylarında ani düşüş yok.Oyları zaten o kadar değildi.İnşAllah seçimler şaibesiz bir şekilde yapılır ve ak göz kara göz belli olur.

...
... - 4 hafta Önce

Her parti kendi adayı ve milletvekili adayları ile seçim olmalı.

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz