banner733

Gürkan anneleri terör konusunda uyardı

Milletvekili Fatoş Gürkan, annelere çağrıda bulunurken kendilerine çok büyük görevler düştüğünü söyledi.

Gürkan anneleri terör konusunda uyardı
banner686

AK Parti Adana Milletvekili Av. Fatoş Gürkan, bazı gruplar tarafından provokatif eylemlerde özellikle küçük yaştaki çocukların ve gençlerin kullanılmaya çalışıldığını belirterek bu konuda anneleri uyardı.  

 Milletvekili  Gürkan, toplumsal olaylarda çocukların ve gençlerin yasadışı örgütler ve art niyetli bazı gruplar tarafından terörize edilerek kullanılmaya çalışılmasının bir anne olarak kendisini derinden yaraladığını belirtti. Gürkan bu konuda başta anneler olmak üzere ailelere büyük görev düştüğünü, kaos ve anarşi yaratmak, ülkemizi yıpratmaktan başka amaçları olmayan bu gruplara karşı her zaman uyanık olması gerektiğini ifade etti.

Zaman zaman farklı bahanelerle çeşitli platformlarda meydanlara inme çağrılarının yapıldığını hatırlatan Gürkan, art niyetli grupların bu çağrıları fırsata dönüştürmeye çalışabileceklerini belirterek şunları söyledi.  

 

“ÇOCUKLARIMIZIN KULLANILMASINA ASLA İZİN VERMEYELİM”

“Çocuklarımız ve gençlerimiz bizim gözümüzün nuru, ülkemizin aydınlık geleceğidir. Bir anne olarak tüm çocuklarımızın kılına zarar gelmesini asla istemeyiz.  Bilgi ile donatılmış, yetenekli, sağlıklı, bunun yanında kendi kültürümüzü benimsemiş, geleceğe güvenle bakan çocuklarımız ve gençlerimiz aydınlık ve lider Türkiye’nin mimarları olacaktır. Bizim ve ülkemiz için bu kadar önemli ve değerli olan canlarımızın karanlık odaklar ve kaos grupları tarafından kullanılmaya çalışılmasına asla izin vermemeliyiz. Yapmış oldukları davranışların sonuçlarını muhakeme edemeyecek yaştaki çocuklarımızın ve gençlerimizin eline verilen molotofları, havai fişekleri, taşları, bir nevi oyun aracı, belki heyecan verici bir aktivite olarak düşünebilmektedir. Kamu binalarını tahrip ederken yapmış olduğu davranışın ne denli yanlış olduğunu ve ceza kanununda ki karşılığını düşünememektedirler. Bu sebeple ailelere ve özellikle annelerimize bu konuda çok büyük görevler düşmektedir. Demokratik tepkinin, hak aramanın çok ötesine geçen, anarşi ve kaos ortamına dönüşen, kamu mallarına zarar verilen ve polisle çatışılan bu ortamlardan çocuklarımızı ve gençlerimizi uzak tutmamız gerekmektedir.

Bölücü terör örgütünün ilgi alanında olan çocukların kaçırması karşısında tepkilerini dile getiren ve bölücü terör örgütünden çocuklarının geri verilmesi için eylem başlatan annelerimizi de buradan selamlıyorum. Bu annelerin sevgisi, merhameti ve cesareti bütün korku imparatorluklarını yerle bir edecektir. Yapmış oldukları eylemi çok anlamlı buluyor, bölgede kanın durmasını isteyen halkımız içinde iyi bir örnek, yeni bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. “

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2014, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz