banner834

Hamza Milli "Muhtarlara bütçe verilmeli"

DEVA Partisi Yüreğir İlçe Başkanı Hamza Milli ve Yönetim Kurulu üyeleri Yüreğir Muhtarlar Derneği Başkanı Nurettin Ahmet Kırtay'ı ziyaret etti.

Hamza Milli "Muhtarlara bütçe verilmeli"

Muhtarlar Günü vesilesiyle ziyareti gerçekleştiren DEVA Yüreğir İlçe Başkanı Hamza Milli:"Sayın dernek başkanımızın bizi makamında kabul etmesinden ve misafirperverliğinden dolayı çok teşekkür ediyoruz" dedi. Muhtarların sorunları ile ilgili konular  dile getirilen ziyarette konuşan Milli: muhtarların temsil ettiği mahalle ve köyde yetkilerinin dahada artırılması ve Muhtarlara bir bütçe verilmesi ayrıca muhtar maaşlarının da artırılması gerektiğini belirtti.

MİLLİ "GÜÇLENDİRİLMİŞ ARLAMENTER SİSTEM MUHTARLAR İÇİMN DE GEREKLİ"

Ziyaret sonrasında bir açıklama yapan DEVA Yüreğir İlçe başkanı Milli:" Muhtarlarımızın sorunlarını Genel Merkezimiz ile paylaşıyoruz ve paylaşmaya devam edeceğiz. Çünkü sorunların çözüm noktasında Bizim Partimizin eylem planları içerisinde yerel yönetimlerde yerinden yönetim sisteminin etkin hale getirilmesi ile Muhtarların daha aktif bir rol alması var. Güçlendirilmiş parlamenter sistem bu sebeple Muhtarlarımız açısından ayrıca önemsiyoruz. Çünkü yerinden yönetim sisteminde Muhtarlık Kurumunun daha faal, imkanları daha geniş bir kurum haline gelmesini sağlayarak, Muhtarlarımızın, halkımızın sorunlarının çözüm noktasında etkin rol alacağı bilincindeyiz. Ama Muhtarlarımız da Halkımızı bilinçlendirilmesi ve halkımızın   aldıkları sosyal yardımların bir partinin yada kişinin hibesi değil sosyal devlet anlayışı içerisinde hak eden vatandaşımızın sosyal hakkı olduğu ve hakeden vatandaşımızın hiçbirinin hukuksal bir dayanağı olmadan sosyal yardımlarının  kesilmeyeceğini aktarması ve gerçekten ihtiyacı olan vatandaşımızın bütün sosyal yardımlardan yararlanabileceğini, hangi sosyal yardımın hangi şartlarda alabileceğini halkımıza aktarması gerekmektedir" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner841