banner785

İşte son anket. Dengeler değişiyor

Avrasya Araştırma’nın son seçim anketine göre AK Partinin oy oranı, tarihinin en düşük seviyesine indi.

İşte son anket. Dengeler değişiyor
banner686

Avrasya Araştırma’nın Ekim ayı için yaptığı ankete göre, Millet İttifakı'nın oy oranı yükselmeye devam ederken, AK Parti’nin oy oranı, tarihinin en düşük seviyesine indi. Anket sonuçlarını Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, YouTube kanalından açıkladı.

Ankete göre, Cumhur İttifaki ile Mİllet İttifakı’nın oy oranları birbirine çok yaklaşmış durumda. Cumhur İttifakı yüzde 32,7 bandında görünürken, Millet İttifakı ise yüzde 32,3 düzeyinde.

Millet İttifakı’na Saadet Partisi, Deva Partisi ve Gelecek Partisi’nin katılması halinde oy oranı ise Cumhur İttifakını geçerek yüzde 35’in üzerine çıkıyor.

Araştırmaya göre AK Parti’nin oy oranı kararsızlar dağıtılmadan yüzde 25.5 oranında görünüyor. CHP ise yüzde 22.1 bandında.

Kararsızlar dağıtıldığında ise AK Parti’nin oy oranı yüzde 32,6’ya çıkarken, CHP’nin oy oranı yüzde 28,2 oluyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdal
Erdal - 12 ay Önce

Bu anket firmasının sahibi chp'den aday olmuş dolayısıyla chp'ye yakın olan birisi. Moderatör seçim anketleri yayınlayacağınız zaman en az 4 veya 5 farklı firmanın anketini yayınlayınki insanlar anket sonuçlarını daha objektif değerlenebilsin... Bu firma her zaman chp'nin oylarını yüksek gösteriyor... Ben daha bu firmanın chp'nin oylarını düşük gösterdiğini görmedim. Binlerce insan chp üyeliğinden istifa etti...

SIRADAKİ HABER