banner750

İYİ Partide "Boyvadaoğlu" iddiası

Bir süre önce İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu tarafından İYİ Parti il başkan yardımcılığı görevinden alınan Celal Apak, haberimizin ses getirmesi üzerine bir açıklama yaptı.

İYİ Partide "Boyvadaoğlu" iddiası
banner686

Adanahabermerkezi.com

İYİ Partide belediye meclis üyeleri seçimininde yaşanan ayak oyunlarından bu yana sular durulmuyordu, İsmail Koncuk’a yakın isimler Mustafa Üresin, Mehmet Alkan ve Celal Apak’ın Divandaki görevinden, bizzat İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu tarafından uzaklaştırılması, tartışmanın ve ayrışmanın iyice ısınmasına sebep olmuştu. Boyvadaoğlu bu isimleri haksız ve mesnetsiz olarak görevden aldığı öne sürülmüş ve İsmail Koncuk’a açık savaş ilan etmişti.

İYİ Partili kaynaklardan ulaşan bilgilere göre, Adana Milletvekili İsmail Koncuk, “İl Başkanı Boyvadaoğlu görevden alınıncaya kadar, il binasına çıkmama, il başkanlığının yapacağı hiç bir faaliyete katılmama" kararı aldı.

Celal Apak, kurucu üye sıfatını taşıyan, partiye büyük emek vermiş olan bir çok insanın partiden dışlanması, il başkanının kucaklayıcı olamaması ayrışmanın daha da derinleşeceğinin işareti olarak göründüğünü belirtti.  Kamuoyunun çok yakından tanıdığı, eski Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı olan Koncuk teşkilatçılığı ile tanınan ve toplum nezdinde önemli yer edinmiş bir isim oldıuğunu anımsatan Apak, "bu sebeple bu tartışmanın Bovvadaoğlu açısından hiç de iyi sonuçlar doğurmayacağı açıktır" dedi.

İYİ Partide herkes, şimdi Genel Merkezin kararını bekliyor. Karar geciktikçe, ayrışma daha bir derinleşecek ve tartışma içinden çıkılmayacak hale gelecek gibi görünüyor. Bu gelişmeler ışığında Göktürk Boyvadaoğlu’nun il başkanlığı çok sürmeyecek gibi.Bu görüş, İYİ Parti tabanının ciddi olarak kabul görmüş durumda. Parti’deki gelişmeleri takip ediceğiz.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2019, 09:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
ABDULLAH KEPIR
ABDULLAH KEPIR - 2 yıl Önce

İsmail Koncuk beye katılıyorum. Adam kayırmalarmı dersin, senin adamın, benim yandaşımmk dersin ile teşkilatı ikiye böldüler. Onun için çoğumuz partiye küstü benim gibi çoğuda bu güzelim camiadan istifa ederek ayrıldı. SAYGILARIMLA.

Iyi partili birisi
Iyi partili birisi - 2 yıl Önce

Bu adam kayirmacilik taa en bastan beri vardi da parti yeni diye herkes cabalamakla meşgul idi . Bu ayrıştırıcı kadro metanet çulhaoğlu ile başladı. Listeye adam yazarken kayirmaca olayin artik son raddesi idi. Partide bazi herifler var dün sovdugunu bu gun övüyor inanılmaz yalaka dolu. Zaten o yalakalar sayesinde kendilerini bir halt sanıyorlar. Simdi kazanilan büyükşehire işçi olarak girme derdinde olanların yalakali ile kendilerini dev aynasında görenlerin devri. Herkes kendi çıkarı için birilerinin adami olmuş. Teşkilatın anasi ağladı. Vatan millet sakarya davasi yalan oldu bu adamların elinde.

Süleyman LOĞOĞLU
Süleyman LOĞOĞLU - 2 yıl Önce

Sayın İsmail Koncuk Adana'da üstlendiği misyonu en iyi şekilde temsil etmiş bir kardeşimizdir.Celal Apak ve Mustafa Üresin gibi isimler yine Adana'nın eğitim camiasındaki efsaneleşmiş isimleridir.Sayın Koncuk ve etrafındaki bu insanları yok saymak İYİ Parti vizyonuna da zarar verir.Lutfen kimse bu vizyona zarar vermesin.Başarılar sayın Kocuk,sayın Apak ve sayın Üresin.

Ali Akçam
Ali Akçam - 2 yıl Önce

Adana ile bütünleşmiş kaynaşmış uzun yıllar adanaya hizmet etmiş çok değerli öğretmen arkadaşlarım Celal APAK ve Mustafa ÜRESİN tekrar acilen görevlerine iade edilmelidir.

Hasan Şahin
Hasan Şahin - 2 yıl Önce

Problemi olan Kurultayda Adaylığını Koyar.. Basın çıkmakla Partiye Zarar verilir

İyi Parti
İyi Parti - 2 yıl Önce

.. .... Kervan yürür

SIRADAKİ HABER