Kredi Kartı kullanıcılarına güzel haber

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, Kredi Kartları ve Kredi Ödemelerini Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

Kredi Kartı kullanıcılarına güzel haber
banner686

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer "Vatandaş kart borcunu ödeyemiyor. Bir kerede yandaşın değil vatandaşın borcunu silin” dedi.

KREDİ KARTI VE KREDİ YAPILANDIRMASI ŞART

Orhan Sümer, “Vatandaş borcunu ödeyemez duruma gelmiş, bankalarla mücadele etmekten yorulmuştur.Kasım ayından günümüze borcunu ödeyememiş gerçek kişi sayısı Tüketici kredilerinde 404 bin 694,  Bireysel kredi kartlarında 366 bin 557 kişidir.  
İkisini birden ödeyemeyenlerin sayısı 641 bin 260’dır.  Bu kadar kısa süre içinde yüzbinlerce kişi borcunu ödeyemiyorsa iktidarın budurumu sorgulamasıgerekir.  Millet artık kredi kartı borcunu da kredi borcunu da ödeyemez hale geldi.  Yapılandırma gerçekleştirilerek ekstra faiz yükünden milletin kurtulması gerekiyor.” Dedi.

BORÇ GIRTLAKTA

Orhan Sümer, “Bireysel takip borçlularından halen borcu devam eden kişi sayısı da şöyle: 
Tüketici kredilerinde 2.3 milyon
Bireysel kredi kartlarıda 2.4 milyon, 

Tüketici kredisi veya bireysel kredi kartlarında 3.4 milyon kişi hiç ödeme yapamaz durumdadır. Borç artık gırtlakta vatandaşın nefes alması için acilen kredi ve kredi kartı yapılandırılması gerekmektedir.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2021, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER