banner834

MHP'li Avcı'dan Karalar'a "İşçi" eleştirisi!

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, bugüne kadar binlerce çalışanı işten atan ve bu uygulamaya devam eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a tepki gösterdi.

MHP'li Avcı'dan Karalar'a "İşçi" eleştirisi!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, CHP’li Zeydan Karalar başkanlığındaki Adana Büyükşehir Belediyesi’nden ve Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi’nden (ASKİ) işçilerin çıkarılmasına tepki gösterdi.

“Vatandaşı aldattı, Adana’ya zulmetti”

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, hizmet üretemeyen, sürekli işçi çıkartmasıyla gündeme gelen Zeydan Karalar’ın vatandaşları aldattığını ve Adana’ya zulmettiğini söyledi. Avcı “Adana, 30 Mart 2019 seçimlerinde bir tercih yapmış ve CHP’li Zeydan Karalar göreve gelmiştir. Karalar’ın ve temsil ettiği siyasi anlayışın en çok kullandığı ‘emek, emekçi’ söyleminde samimi olmadıkları daha seçimin hemen sonrasında ortaya çıkmış, ilk icraatları emekçileri kapı önüne koymak olmuştur. Karalar’ın teoride emek, emekçi dostu; pratikte ise emek ve emekçi düşmanı olduğu anlaşılmıştır.” dedi.

“Kalbi başka, dili başka, eylemi başka”

Zeydan Karalar’ın 30 Mart 2019’da yapılan seçime saatler kala bir televizyon kanalında “Zeydan başkan bir sürü adamı işten atacak deniliyor. Belediye Başkanı olduğum bir yerde hiçbir kardeşimizi işten atmayacağız.” şeklindeki sözünü hatırlatan Avcı, “Bu sözler, üç yıllık zamanda binlerce işçiyi ekmeğinden eden birine ait. Hâlâ emekçileri türlü bahane ve gerekçelerle işten atmaya devam ediyor. Anlaşılan o ki Zeydan Karalar’ın kalbi başka, dili başka, eylemi çok daha başka; yazık!” ifadesini kullandı.

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı “Adana Büyükşehir Belediyesi üç yıllık zamanda akılda kalıcı bir eser ve proje üretememiştir. Sayın Zeydan Karalar’a tavsiyemiz hizmet üretmemek için değil, hizmet üretmek için bahane araması, sözlerine sahip çıkması, kapı önüne attığı ve on binlerce aileleriyle birlikte perişan olan çalışanlara zulümden vazgeçmesidir. Kısaca diyoruz ki hizmet üret, emekçiye zulümden vazgeç! Bu kadar basit. Aksi halde ‘Küçük Emrah’ rolüyle, emekçilere zulümleriyle, bir de ‘Hoşgin masası’yla hatırlanacaktır.” ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 6 ay Önce

Cumhur ittifakının öngörüsüzlüğü yüzünden Zeydan Karalar Büyükşehir Belediyesini kazandı. Seçimden önce Hüseyin Sözlünün halkta karşılığı olmadığını, Adananın atarlı konuşan , maganda Hüseyin Sözlü ve ekibinin Adananın nefretini kazandığını seçimi kazanamayacağını kazanabilecek yeni bir adayla seçime girmenin Cumhur ittifakının faydasına olacağını öngöremedinizmi Cumhur ittifakı olarak… Maganda insana bile magandalık yapsan hoşlanmaz… Maganda insanları partinizde tutarsanız hele hele halkın önüne seçimlerde aday olarak çıkarırsanız kaybetmeye mahkümsünüz… Hüseyin Sözlü magandası yüzünden Adana Büyükşehir Belediyesini kaybettiniz… Ha Zeydan Karalardan memnunmuyuz , tabiki kesinlikle memnun değiliz ve bir dahaki seçime ne ona ne de chp’ye oy vermiyecez… Deyim yerindeyse Yağmurdan kaçarken doluya tutulduk… O da söylediğiniz gibi bir sürü çalışan işçiyi seçimden önce işten çıkarmıyacağını vaat ettiği halde gerekçesiz olarak bankamatikçi kılıfı altında işinden ekmeğinden etti… Bunlar tabiki hem chp’ye hem de ona büyük oy kaybettirdi….Önümüzdeki seçime chp ne yerel ne de genel seçimde başarı kazanamaz Adana’da… İnşAllah önümüzdeki yerel seçime Cumhur İttifakı Büyükşehire Julide Sarıeroğlu’nu aday yapar da Adanayı Cumhur ittifakı tüm ilçeleri dahil eze eze kazanır … Seyhan’a da Adanalı olan ve Seyhan ilçesinde yaşıyan düzgün birini çıkarırsanız Cumhur ittifakının başarısı katlanarak artar… Son olarak partinizden partinize oy kaybettirecek maganda , atarlı konuşan , sokak serserisi gereksiz tipleri uzak tutun , özellikle halkla iletişim halinde olan parti görevlilerini halkla ilişki kurmadan önce kesinlikle halkla ilişkiler eğitiminden geçirin bir de halkla iletişime geçen kadın veya erkeğin eli ayağı düzgün olsun… Bu önerileri dikkate alırsanız Cumhur ittifakı tüm Adana’da ilçeleri dahil olmak üzere başarılı olur.

Dağlıoğlu
Dağlıoğlu - 6 ay Önce

Mhp döneminde Adana içinden ya da Ceyhan'dan getirilerek işe alınan bankamatikçi işçilerin tamamı işten çıkarılmalıdır.Adana'da Bozkurt Asena bilmemne dönemi artık bitmiştir.

Ali
Ali @Dağlıoğlu - 6 ay Önce

Zeydan Karalar insanların oylarını almak için seçimlerden önce meydanlarda söz verip büyükşehir belediye başkanı olduktan sonra zaten 5000'e yakın çalışan işine gidip gelen gariban işçiyi çıkardı... Senin haberin yokmu kardeş... Gücünün yettiği ne kadar gariban işçi varsa zaten işinden ekmeğinden etti gelir gelmez Zeydan Karalar... Ama bir daha da seçilemez , chp' de büyük oy kaybetti Zeydan Karaların işçi çıkarma hareketiyle… İşçi çıkaran iyi görünmez insanların gözü önünde… bir dahaki seçime Cumhur ittifakı doğru adaylar çıkarırsa alır bütün Adanayı... Adanaya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Adana'nın içinde doğmuş ve büyümüş bir insan olmalıdır... Yoksa seçilemez...

SIRADAKİ HABER