MHP'li Avcı “Kutlu bir vatandır Adana!”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı “Milli Mücadelemizde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ilham veren, Arif Nihat Asya’ya ‘Bayrak Şiiri’ yazdıran Adana, bizim için sadece bir şehir değildir.” dedi.

MHP'li Avcı “Kutlu bir vatandır Adana!”

Başkan Avcı’dan 5 Ocak mesajı…

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana’nın işgalci düşmanları kovuşunun 100. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Avcı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Adana’mız 100 yıl önce işgalci Fransızlara ve işbirlikçi Ermeni çetelerine karşı büyük bir mücadele vermiş ve zafer kazanmıştır. Kadınları, çocukları, savunmasız ihtiyarları katleden, insanlarımızı fırınlarda diri diri yakan; vahşet, zulüm ve barbarlıkta sınır tanımayan işgalcileri ve işbirlikçileri bir kere daha lanetliyorum. Her türlü olumsuz şartlara rağmen kanlarıyla, canlarıyla güzel şehrimizi zilletten temizleyen ecdadımızı saygıyla anıyorum.”

“Adana sadece bir şehir değildir”

Avcı devamla şunları söyledi:

“Milli Mücadelemizde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ilham veren, Arif Nihat Asya’ya ‘Bayrak Şiiri’ yazdıran Adana, bizim için sadece bir şehir değildir. Portakal çiçeği kokularında doğduğumuz, bereketli topraklarında doyduğumuz, taşlı sokaklarında koştuğumuz, sarı sıcağında yanıp mavi sularında arındığımız, damlarında hayaller kurduğumuz şehirdir Adana. İşsize iş, aşsıza aş, garibana yuvadır; tarımda, sanayide öncü, kültürde, sanatta gürleşen, yiğitleriyle devleşen kutlu bir vatandır Adana!”

“Türk Milleti dünden daha güçlü”

Bünyamin Avcı “Asla şüphe yok ki Türk Milleti dünden daha güçlü, yarın daha güçlü olacaktır. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ifadeleriyle Türkiye’nin hem bölgesinde hem de dünyada pırıl pırıl parlayan, istikrarlı, güvenli, güvenilir ve çok daha gelişmiş bir ülke olacağına yürekten inanıyoruz. Yüce Allah ülkemizi, milletimizi her türlü işgalden korusun. Eğer savunmaya mecbur kalırsak bilinsin ki yine ‘ya istiklal ya ölüm’ der, kanımızla, canımızla müdafaa eder, yine devleşir, yine yeni destanlar yazarız.” dedi.

“Tüm kahramanlarımızı saygıyla anıyorum”

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı mesajını şöyle tamamladı:

“Güzel Adana’mızın işgalden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü bu duygularla idrak ederken; tüm hemşehrilerimin, vatandaşlarımızın 5 Ocak Kurtuluş Bayramlarını içtenlikle kutluyorum. Devletimizin Kurucu Lideri Milli Mücadelemizin Önderi Mustafa Kemal Atatürk’ü, şehitlerimizi, gazilerimizi, tüm kahramanlarımızı rahmetle, minnetle, saygıyla yâd ediyor; Cenab-ı Allah’tan nice yüz yıllarda nice bayramlar kutlamayı nasip etmesini diliyorum.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ceyhanlı
Ceyhanlı - 2 hafta Önce

Allah korusun şu an Adana'mız düşmanlar tarafından işgal edilmiş olsa ilk kaçan Mhp'liler olur.Geri kalan halkımız ölümüne vatanını savunur.Mhp'li kardeşlerimizde evlerinden bozkurt işareti yaparak vatan savunmasına katkıda bulunurlar.

Adanalı
Adanalı @Ceyhanlı - 2 hafta Önce

Hüseyin Sözlü gibi tipler yüzünden Ceyhan'da senin gibi düşünen çok var ne yazıkki... Ancak Hüseyin Sözlü'nün siyasi hayatı zaten Büyükşehir'i kaybetmesiyle bitti... Adanaya da Ceyhan'dan hem sülalaesinden hem de çevresinden bir sürü cahil , atarlı konuşan maganda getirdi ve biz de nefret ettik... Ancak mhp demek Hüseyin Sözlü demek değil... Yeni yönetim iyi ... Biz de seçimde oy vermedik ancak Zeydan Karalara verdiğimize de pişmanız... Mhp'liler vatanseverdir...

SIRADAKİ HABER