MHP'li Avcı Zeydan Karalar’ı uyardı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “Borç çok” bahanesiyle 3 bine yakın işçiyi çıkartan Adana Büyükşehir Belediyesi’nin tekrar dışarıdan işçi alacak olmasını “Yine yanlış yapılıyor” şeklinde değerlendirdi ve “Madem işçiye ihtiyaç var neden çıkardın? Eğer yeni çalışana ihtiyaç varsa çıkarılan, mağdur edilen işçiler alınmalı, bu yanlıştan dönülmelidir.” çağrısında bulundu.

MHP'li Avcı Zeydan Karalar’ı uyardı
banner686

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ulaşım A.Ş’nin farklı alanlarda çalıştırılmak üzere kurum dışı 210 işçi alım talep formu hazırlamasının ortaya çıkmasının ardından açıklamada bulundu. Avcı, “Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar işçi çıkartırken de, alırken de yine yanlış yapıyor” ifadesini kullandı.

BORÇ BAHANESİYLE 3 BİN İŞÇİ ÇIKARILDI

Avcı, şunları söyledi:

“Sayın Zeydan Karalar, göreve geldiği andan itibaren hep borçlardan yakındı, ilk icraatı ve devam eden dönemlerde de akılda kalıcı ‘tek hizmeti’ toplu işçi çıkışları oldu. 3 bine yakın emekçi işçi kardeşimiz kapı önüne kondu. Binlerce işçiyi işinden ederken borçların fazla olması gerekçe gösterildi.” 

TEKRAR YENİ İŞÇİ ALIMI ÇOK MANİDAR

Şimdi ise yeniden işçi alımları yapılacağına dikkat çeken Avcı, “Dün borçları bahane ederek toplu işçi çıkışları yapan Büyükşehir Belediyesi’nin bugün Ulaşım A.Ş’ye 210 kişilik kadro açması çok manidar. İşçi alımlarının sadece Ulaşım A.Ş ile sınırlı kalmadığı bilgileri de var. Yani alınacak işçi sayısı çok daha fazla.” diye konuştu.

BUNA ALLAH DA KUL DA RAZI OLMAZ

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı “Zeydan bey bir kere daha yanlış yolda yürüyor. Adanalının milyonlarca lirasını tazminat olarak ödemeyi göze alıp çalışmayanı değil çalışanı işten çıkartarak yanlış yapan Sayın Karalar, şimdi de mağdur ettiği işçiler varken dışarıdan işçi alımı yapıyor. Buna Allah da, kul da razı olmaz. Açıkça partizanlık kokan bir anlayış görüyoruz. Adana böyle bir anlayışı hak etmiyor. Böyle bir adaletsizliğe hoşgörümüz yoktur, olmayacaktır. Madem işçiye ihtiyaç var neden çıkardın? Yanlış üstüne yanlış yapılıyor. Birinci yanlış, ikinci yanlışla düzeltilemez! Eğer yeni çalışana ihtiyaç varsa çıkarılan, mağdur edilen işçiler alınmalı, bu yanlıştan dönülmelidir.” dedi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinan
Sinan - 6 ay Önce

Evet üstelik işten çıkarılan insanlara ve tüm Adana halkına seçim meydanlarında bir tane işçi kardeşimizi işinden etmeyecez diyerek bankamatikçi kılıfı altında işine giden gelen işçi kardşlerimizi işinden ekmeğinden etti.. Şimdi alınacak olanlar .......
..... mahallelerinden kendi adamlarıdır... Dikkatle takip edilsin...İşçi düşmanı bir belediye başkanı

Erkan
Erkan @Sinan - 6 ay Önce

Seçimden önce kaybedeceği biline biline Maganda Hüseyin Sözlü aday yapıldı ve bizde gittik oyumuzu istemeye istemeye Zeydan Karalara verdik o da kazandı. Cumhur İttifakı düzgün bir büyükşehir belediye adayı çıkarsaydı hayatta vermezdik Zeydan Karalara oyumuzu . O da beşbine yakın işçinin işine son verdi gerekçesiz... Cumhur ittifakı düzgün aday çıkarırsa oyumuzu gene veririz. Bu adamı sevmiyoruz. Geldiğinden beri işçi çıkarmaktan başka bir şey yapmadı...

Vatandaş
Vatandaş @Sinan - 6 ay Önce

Cumhu ittifakı maganda hüseyin sözlü’yü aday yapmasaydı mümkün değil kazanamazdı zeydan karalar. İnsanlar maganda olan , insanlara atarlı konuşan , kaba insanları sevmiyorlar. Siyaset yaparken hele daha bir dikkat edilmeli. Ancak Zeydan Karalar’da geldiğinde bir sürü işine giden gelen insanın ekmeğiyle oynayarak işinden çıkardığı için seçimlerde maganda hüseyin sözlüden ve mafya kılıklı ekibinden nefret ettiğimizden zeydan’a oy versek de onu da sevmiyoruz. İşçi düşmanı , sürekli yalan söyleyen ( Demirspor’un süper lige çıkarmak için bile milleti keriz yerine koydu demirsporu süper lige çıkarmak için ilgili yerlerle bağlantı kurdum deyip milleti keriz yerine koyarak. Sahra hastanesi olayı zaten tam bir felaket . ) boş , kapasitesiz bir siyasetçi... Cumhur İttifakı Jülide Sarıeroğlu’nu büyükşehir belediye başkanlığına aday gösterirse büyükşehiri eze eze kazanır . Julide Sarıeroğlu’da seçimi kazanırsa çok başarılı bir Büyükşehir Belediye başkanı olur... Cumhur İttifakı partiye zarar veren ne kadar maganda tip varsa partiden uzaklaştırsın oyunu arttırmak için... Zeydan karalarda işçi de alsa bir daha seçim kazanamaz... Bu millet onu da gördü... Zeydan Karaları Büyükşehir belediye başkanı olarak sevmiyoruz... Yaptığı bir icraatı da yok asfalt yapmaktan başka...

Erdinç
Erdinç - 5 ay Önce

Sözlü zamanında Ceyhan'dan getirilen ya da ülkücü mülkücü ayağına işe alınıp halen belediyeden bedava maaş almakta olan ne kadar haybeci varsa hepsi bir an önce işten çıkarılmalıdır.

SIRADAKİ HABER