MHP'lilerden Ülkücü Kadın Şehitlere vefa

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı tarafından oluşturulan MHP Adana İl Kadın Çalışma Grubu, ülkücü kadın şehitleri mezarları başında ziyaret programı düzenledi.

MHP'lilerden Ülkücü Kadın Şehitlere vefa

KEKİLLİ, ÇETİNKAYA, ÇÖKTÜ; UNUTULMADI…

Asri Mezarlık içinde yer alan ve farklı yerlerde bulunan Mürüvvet Kekilli, Ayşe Çetinkaya, Figen Çöktü’nün mezarlarına yapılan ziyaret programına MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı ve İl Divan Kurulu Üyeleri katıldı. Her bir mezarda ayrı ayrı yapılan anma programında, Adana Garnizon Şehitliği de unutulmadı. Programda Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Başbuğ Alparslan Türkeş, tüm şehitler için de dualar edildi.

BÜNYAMİN AVCI

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, yaptığı açıklamada “Kısa süre önce oluşturduğumuz İl Kadın Çalışma Grubumuzun ülkücü kadın şehitlerimizi mezarlarında ziyaret programı çok anlamlı olmuştur. Dünü hafızasında tutan, geçmişimizden feyiz ve ilham alan; ülkemize, milletimize adanmış bir Hareketin temsilcileri olarak aziz şehitlerimizi asla unutamayız. Tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz.” diye konuştu.

“MHP’NİN MÜCADELESİ, GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN”

Avcı “Birliğimizi, dirliğimizi aziz şehitlerimize borçluyuz. Bizler de yarına daha güçlü, daha müreffeh bir Türkiye bırakmaya mecburuz. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin liderliğinde Ülkücü-Milliyetçi Hareket’in tüm mücadelesi, gelecek nesillerimize daha üretken, daha güçlü, daha mutlu bir Türkiye bırakmak içindir. Şehitlerimize de vefanın bir gereği olarak partili-partisiz herkesin bu mücadeleye destek olması gerektiğini düşünüyoruz.” dedi.

YEŞİM AKKAŞ

Kadın, Aile ve Engelli Sorunlarından Sorumlu MHP Adana İl Başkan Yardımcısı Ecz. Yeşim Akkaş da, “Bizler, dün kadınlarını da Türkiye için, Türk milletinin birliği için şehit veren kutlu bir Hareketin mensuplarıyız. Burada dualarla andığımız Mürüvvet Kekilli, Ayşe Çetinkaya, Figen Çöktü gibi kahramanlarımızın mücadelesi bugün de devam ediyor. Onların bıraktıkları lekesiz, tertemiz bayrak bugün bizim elimizde. Bizler de aynı şekilde azimle, büyük bir inançla geleceğe taşıyacağız.” ifadesini kullandı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Baba
Ali Baba - 7 ay Önce

Şehitliğin tanımı keskin çizgilerle mutlaka ve mutlaka yeniden yapılmalı.
Kimler şehit kimler şehit değil tereddüte yer bırakmayacak şekilde yeniden tanımlanmalı.
Eskiden sadece üzerinde üniforma ile vatan için görev yaparken ya da savaşırken ölen asker ya da
polisler şehit olarak kabul edilirdi.
Zamanla algı değişti.İsteyen istediğini şehit ilan etmeye başladı.Şehitlik mertebesi ucuzladı.
Örneğin 15 Temmuzda köprüde ölen sivil kişiler şehit sayıldı.Üzerinde askeri üniforma ile
askerlik görevini yaparken araç devrilmesi sonucu ölen asker şehit kabul edilmedi.
Resmi olarak şehit sayılmanın önemli bir parasal karşılığı olduğu için durum daha da önem kazandı.
Kimler şehit kimler şehit değil tereddüte yer bırakmayacak şekilde yeniden tanımlanmalı.
Şehitliğin tanımı keskin çizgilerle mutlaka yeniden yapılmalıdır.

SIRADAKİ HABER