Muhtar maaşları için yeni çağrı

CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, Muhtar maaşlarını ve öncelikli aşı uygulamasını Türkiye Büyük Millet Meclisi Gündemine taşıdı.

Muhtar maaşları için yeni çağrı
banner686

MUHTAR MAAŞLARI ASGARİ ÜCRETE YÜKSELTİLMELİ

Orhan Sümer, “Mahallelerde ve köylerde yürütme görevini icra etmek için, orada yaşayan vatandaşların seçimle başa getirdikleri, demokrasinin temelde nasıl işlediğini en güzel şekliyle gösteren Muhtarlarımız bir çok zorlukla karşı karşıyalar.
Günümüz koşullarında Köy sınırları içerisinde düzeni ve dirliği sağlamak,
Büyük Şehir Yasasıyla birlikte yetkileri ellerinden alınan muhtarlarımız için artık hiç kolay değil. İktidarın asla kabul etmediği ancak vatandaşın iliklerine kadar hissettiği ekonomik kriz muhtarlarımızı da bir hayli zorluyor.

MUHTARLARA AŞI ÖNCELİĞİ SAĞLANMALI

Orhan Sümer, “Devlet Memuru statüsünde görev yapan Muhtarlarımız 2021 yılı itibariyle 2.430 lira maaş alıyorlar.
Kırsal ve Dağlık köylerde hizmet veren muhtarlarımız, vatandaşın sorununu çözmek için ayda iki kere şehir merkezine gidip gelse elinde avcunda bir şey kalmıyor.
Pandemi sürecinde süreki olarak kalabalıklarla iç içe olmak zorunda olan Muhtarlarımızın Covid 19 aşı programında öncelikli sıraya alınması ve ekonomik göstergeler çerçevisinde, maaşlarının asgari ücrete eşitlenerek  2.825 Lira olması gerekmektedir.” Dedi.

a

YORUM EKLE
YORUMLAR
...........
........... - 4 ay Önce

Muhtarlıklar kalkmali

Aladağ
Aladağ - 4 ay Önce

Muhtarların artık yaptığı bir şey yok.Seçimden sonra muhtarı gören varsa beri gelsin.Bu maaş çok bile muhtarlık sistemi tamamen kaldırılırsa iyi olur.

SIRADAKİ HABER