banner735

Ömer Çelik\'ten 27 Nisan açıklaması

AK Parti milletvekili Ömer Çelik, darbe iddiaları ile ilgili sert konuştu.

Ömer Çelik\'ten 27 Nisan açıklaması
banner686

Çelik, 27 Nisan tartışmalarıyla ilgili olarak "Hükümet milli iradeye sahip çıkması sayesinde birilerinin muhtıra olarak planladığı metin kese kağıdı haline gelmiştir" dedi.

Ömer Çelik "En büyük ihanet-i vataniye meşru hükümete karşı darbe tertibi içinde olmaktır" derken Sözlerini şöyle sürdürdü, " Darbe planları hazırlayanlar bunu vatan kurtarmak için yaptıklarını söylüyorlar. Ama başkalarının vatanlarına hizmet ediyorlar. Türk vatanına ihanet ediyorlar. Her darbe Türkiye'yi etkisizleştiriyor ve bundan da Türk milletinin ve devletinin düşmanları kazanç sağlıyor. Her darbe sonunda Türkiye'nin milli güç unsurları zayıflamıştır. Türkiye'nin söz sahibi olması gereken olaylarda insiyatif zahmetsizce başka devletlerin eline geçmiştir."

banner625
27 NİSAN MUHTIRASI KESE KAĞIDI OLDU

27 Nisan bildirisi ile ilgili tartışmaları da değerlendiren Çelik "Bugünlerde bir tartışma yaşanıyor. 27 Nisan bildirisi muhtıra mıydı değil miydi diye. Bir şeyin muhtıra olması onu yayınlayana değil muhatabın tavrına bağlıdır. 27 Nisan'ı muhtıra amacıyla yayınladılar. Ama hükümet boyun eğmeyince kağıt parçasına döndü. 27 Nisan'da o bildiriyi tebliğ edenler muhtıra niyetiyle tebliğ etti. Ama tebellüğ eden Hükümet o bildiriye verdiği cevapla, muhtıra değil kağıt parçası olarak tebellüğ etmiş oldu. Meselenin özü milli iradeye bedeli ne olursa olsun sahip çıkan bir Hükümet olmasıdır. Hükümet darbe olmayacağını bildiği için demokrasi havarisi kesiliyor diyenler, o günlerin ağır şartlarını, Ankara'nın üzerindeki kurşuni havayı bilmiyorlar. O ağır şartlara rağmen milli iradeye sahip çıkılmıştır. O sayede birilerinin muhtıra olarak planladığı metin kese kağıdı haline gelmiştir" diye konuştu.

ASİMETRİK SALDIRIYA CEVABIMIZ SİMETRİK

Ak Parti hükümetinin; "Kurumlar arası çatışma", "sivil dikta" ve "fetret devri" gibi kavramlarla asimetrik saldırı altında olduğunu savunan Çelik, "Bu asimetrik saldırıya cevabimiz simetriktir. Türk demokrasisi evrensel değerlerden kopmayacaktır. Demokrasinin ve hukuk devletinin bize özgü şartları denilen asimetrik yollara Ak Parti prim vermeyecektir. Türkiye'nin yönetimi ile evrensel değerler arasında asimetri değil, simetri olacaktır. Asimetrik saldırıları bu stratejiyle boşa çıkaracağız. Simetrik demokratikleşme ve simetrik hukuk devleti anlayışı temel eksenimizdir" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MAVİMAVİMASMAVİ
MAVİMAVİMASMAVİ - 11 yıl Önce

Sevgili ADANA milletvekilleri.Maçlarımıza gelip destek olanlar hariç tabiki.Özellikle iktidar partisinin vekillerinden bahsediyorum.UTANIN VE BU UTANÇLA YAŞAYIN......

DUYARSIZ ADANA YAZIK OLSUN SANA.....SAHİP ÇIKAMADIN BİR DEMİRSPORUMA......

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz