Özgümüş: Hatadan dönün

CHP’li Özgümüş, Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nin geçen hafta sonu aldığı imar değişikliği kararlarını eleştirdi.

Özgümüş: Hatadan dönün
banner686Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nin geçtiğimiz hafta sonu oturumlarında aldığı bazı imar değişikliği kararları ile ilgili görüşlerini bildiren CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş,“Geçmiş yönetimler nedeniyle Adana zaten şehircilik olarak da siyasi olarak da çok kirli bir kent haline geldi. Bir günde yapılan değişikliklerle kentin nefes alacağı alanlara imar verilerek, haksız rantlar yaratıldı ve kent beton yığınına döndü.
banner625
Şimdi aynı alışkanlıkların ve aynı kirlenmenin devam ettiğini görüyoruz. Geçtiğimiz haftasonu yangından mal kaçırır gibi, alelacele geçirilen imar değişiklikleri hem kamuoyu vicdanını rahatsız etmiş hem de destek veren belediye meclisi üyeleri üzerinde şaibe oluşmuştur.” dedi.
Rant kokan diğer imar değişiklikleri bir yana, geçen dönem Aytaç Durak’ın elinden zor kurtarılan çamlık alanının imara açılmasının, kentin bağrına sokulmuş bir hançer niteliğinde olduğunu söyleyen Özgümüş, “Bu hatadan dönülmeli, yeni imar düzenlemeleri, ilgili sivil toplum örgütleri ve kamuoyu ile tartışılarak şeffaf bir biçimde yeniden görüşülmelidir.  Aksi takdirde TBMM’nin gündemine taşımak, mahkemeye vermek gibi, Belediye Başkan Vekili ve başta kendi partimin belediye meclis üyeleri olmak üzere bütün meclis üyelerine karşı açık ve cepheden bir mücadele vereceğimizin bilinmesini isterim.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2012, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz