banner733

Sarıçam’da kurs öğrencilerine Tarsus gezisi

Sarıçam Belediyesi, Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı kuran kurslarında eğitim gören kurs öğrencilerine Tarsus’ta bulunan tarihi ve manevi yerleri görmeleri için gezi düzenledi.

Sarıçam’da kurs öğrencilerine Tarsus gezisi
banner686
Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, kurs öğrencilerini Tarsus'a uğurladı. Başkan Uludağ, Kuran Kurslarında eğitim gören her yaş grubundan öğrencileri için bu yıl Tarsus’ta bulunan İslam dinine göre kutsal sayılan mekanları görmeleri için gezi düzenlediklerini söyledi. Başkan Uludağ, kuran kursuna giderek kuranı kerim öğrenen bayanların, aynı zamanda ahlakı, kültürel ve eğitim bakımından önemli kazanım elde ettiklerini belirterek, “Belirli bir yaşa gelmiş ablalarımız, kardeşlerimiz ve büyüklerimizin azmini biz de belediye olarak destekliyoruz. Bu ilçemizin daha ileri noktalara gelmesi açısından bir kazanımdır. Bu amaçla bu geziyi tertip ettik.” Diye konuştu.

banner625
 Tarsus’ta bulunan Nusret mayın Gemisi,  Eshabı Kefh, Danyal peygamber türbesi, hayvan at bahçesi  ve şelaleye gezecek olan kurs öğrencileri de Başkan Bilal Uludağ’a teşekkür ettiler. Yaklaşık bin 500 kuran kursu öğrencisini kapsayan gezi, günde üç tur olarak gerçekleşiyor. Haziran ortasında tamamlanacak olan gezi günü birlik gerçekleşiyor.

 
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2014, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz