banner735

Son ankette ilginç sonuçlar

ORC Araştırma Şirketi tarafından yapılan son seçim anketinde, HDP ve İYİ Parti baraj altında kalırken, Cumhur İttifakı'nın oyları yüzde 50.7 olarak çıktı.

Son ankette ilginç sonuçlar
banner686

Erken seçim tartışmaları devam ederken ORC Araştırma Şirketi, 06-08 Ağustos tarihleri arasında 41 ilde toplam 4 bin 120 kişi ile yaptığı anketin sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

CHP'den ayrılarak yeni parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce, siyaset kulislerini hareketlendirirken, ORC Araştırma bir anket çalışması yaptı. 6-8 Ağustos 2020 tarihleri arasında 41 ilde toplam 4120 kişi ile (CATI) yöntemiyle gerçekleştirilen anket çalışmasına katılanlara "Muharrem İnce parti kursa, oy verir misiniz?" sorusu yöneltildi.

Anket sonuçları ORC Araştırma'nın sosyal medya hesabından paylaşılırken, "Hayır" cevabını verenlerin oranının yüzde 89.5 çıkması dikkat çekti. Sonuçlara göre "Evet" diyenlerin oranı yüzde 4.1, "Kararsızım" diyenlerin oranı ise yüzde 6.4.


Bilgisayar destekli telefon görüşmesi yöntemiyle gerçekleştirilen araştırmada vatandaşlara "Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu yöneltildi.

Araştırmada çıkan sonuca göre; HDP ve İYİ Parti baraj altında kalıyor. Son dönemlerde yapılan anketlerde baraj altında kalan MHP ise ORC'nin anketinde 14.1'lik kesimin desteğini aldı.

Anket sonuçlarına göre partilerin oy oranları ise şöyle:

AK Parti - %36.6

banner625
CHP - %25.9

MHP - %14.1

HDP - %9.6

İYİ Parti - %8.1

DEVA - %2.3

Gelecek Partisi - %1.6

Saadet Partisi - %0.8

Diğer - %1.0

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 3 ay Önce

İyi parti Amerikan sermayesiyle Meral Akşener'e mhp'yi yok etmek amacıyla kurdurulmuştur... Daha düşer iyi partinin oyları... Nedeni de milli olmadıkları halde milli görünmeye çalışıyorlar. Gerçeği varken (mhp ) insanlar neden çakma Amerikan sermayesiyle kurulmuş milli görünümlü ama milli olmayan iyi partiye versin... Mecliste destek olduğu kararlara bakın bir tane ülkemizin yararına olan karara destek olmamıştır... Çakma Amerikan Gladyocuları sizi...

Erdal
Erdal - 3 ay Önce

Evet iyi partiye kesinlikle oy verilmez. Sol görüşlü milli olanlar vatan partisine sağ görüşlü milli olanlar akp veya mhp'ye oylarını vermelidir.... Amerikan gladyosunun partisi iyi partiye oy vermemiz için sebep yok... Aslında akp - mhp'den oluşan cumhur ittifakına vatan partisi de katılsa sol oylar vatan partisinde dolayısıyla cumhur ittifakında toplanır. Vatan partisi de meclise girer.

Feke
Feke - 3 ay Önce

Feke ilçe tahminler
Akp 55, MHP 11

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz