Soner Çetin seçmenlere seslendi

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “CHP’ye bir tek oy bile çıkmamış yerlere de hizmet götürüyoruz. Bir belediye başkanı tabii ki her yere eşit ve adil hizmet götürmeli ama 13 yıl sonra bu iktidar yoruldu, kan değişimi artık şart” dedi. Çetin tüm siyasetçilere “Kendinizi anlatın, rakibinizi kötülemeyin” diye seslendi.

Soner Çetin seçmenlere seslendi
banner686

Hafta sonu yapılacak seçim öncesi birçok açılış ve mitinge katılan Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, belediyecilik ve siyaset anlayışını vatandaşlarla paylaşıyor. CHP’li milletvekili adaylarına destek veren Başkan Çetin, “Bir yandan belediye hizmetlerimiz hızla devam ederken diğer yandan da mensubu olmaktan onur duyduğum CHP’nin kazanması için çaba gösteriyorum. Ancak hiç kimseye ve kesime ‘oy vermedi’ diye hizmet götürmezlik etmiyorum, etmem de ama bu iktidar yoruldu, kan değişimi artık şarttır” dedi.

BİR OY ÇIKMAYAN YERLERE DE HİZMET

Şeffaf ve hesap verebilen belediyecilik anlayışının yanı sıra herkese ve her kesime eşit, adil ve tarafsız hizmet götürmenin özeni içinde hareket ettiğini de vurgulayan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Bize oy vermiş vermemiş diye hiç kimseye bakmadan, hatta bir tek oy bile çıkmayan yerlere de hizmet götürüyoruz. Bu anlayışımızın en yakın tanığı da mahalle ve köy muhtarlarımızdır. Zaten tersi de düşünülemez. Belediye başkanları oy vermedi, az verdi diye bir belde, mahalle, köy ya da bölgeyi cezalandıramaz” diye konuştu.

“RAKİBİ KÖTÜLEME, KENDİNİ ANLAT”

Siyasetin halka hizmet alanı olduğunu ve doğasında rekabet bulunduğuna dikkat çeken DABB ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, katıldığı tüm mitingler, esnaf ve halkla görüşmelerinde siyasetçilere bazı tavsiyelerde de bulunuyor. Çetin’in bu yöndeki değerlendirmeleri şöyle: Siyaset bir sanattır, zor zanaattır ama güzel olan yanı halka hizmet edip ‘Allah razı olsun’ diye teşekkür almaktır. Siyasetçi öteki partiyi düşmanı olarak değil, rakibi olarak görmeli, kötülememeli, bir gün el sıkışacağını bilerek kendini anlatmalı, yüzünün kızaracağı şeyleri söylememeli, barış ve sevgi diliyle konuşmalıdır.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2015, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz