Soner Çetin ve meclis üyeleri Avusturyada

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin Avusturya CHP Sosyal Demokratlar Birliği, ADD ve Viyana Belediyesi'ni ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Çetin'e meclis üyeleri de eşlik etti.

Soner Çetin ve meclis üyeleri Avusturyada
banner686

Meclis üyeleriyle birlikte Avrupa'da beş ülkeye kültür ve tarih gezisine çıkan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, eşi Ayşe Çetin ve CHP grubundan üyelerle birlikte Avusturya CHP Sosyal Demokratlar Birliğini ziyaret etti. Birlik Başkanı Filiz Kaynak ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşen Başkan Çetin, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl'ün çabasıyla kurulan birliğin hem CHP ve sosyal demokrat ilkelerin anlatılmasında ve hem de Avusturya'da yaşayan Türklerin sorunlarının çözümünde önemli rol oynayacağını söyledi.

AVUSTURYA’DAN KARDEŞ ŞEHİR


Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı da olan Soner Çetin ve beraberindekiler daha sonra Atatürkçü Düşünce Derneği Viyana kurucu başkanı Ali Bardaklı ile bir araya geldi. Yine sıcak bir havada geçen bu görüşmede de Avusturya'da yaşayan Türk vatandaşların sorunları ve beklentileri ele alındı. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin Avusturya temaslarının son durağında da Viyana Belediyesi'ni ziyaret etti. Başkan Çetin burada yaptığı konuşmada "Viyana'da yaptığımız görüşmeler çok faydalı oldu. Tekrar geleceğiz ve Avusturya'dan bir 'kardeş şehir' edineceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2015, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER