banner834

Sümer'den hükümete "Karakış" çağrısı!

CHP Adana Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, yakacak ürünlerine gelen aşırı zamlar ve kış aylarıyla ilgili alınması gereken önlemler konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Sümer'den hükümete "Karakış" çağrısı!

KÖMÜRÜN TONU ASGARİ ÜCRETTEN FAZLA

Orhan Sümer, “Son dönemlerde birçok ürüne yapıldığı gibi kömür fiyatlarına da yüzde 200'ü aşan zamlar yapılması kış hazırlıklarına başlayan vatandaşlarımızı kara kara düşündürüyor.Geçen yıl tonu 1000 lira olan kömürün bu seneki fiyatı 2500 ile 3000  lira arasında değişiyor. Ekonominin yanlış yönetilmesinin faturasını vatandaş ödüyor. Millet kışı nasıl geçireceğini, sobasını nasıl yakacağını düşünürken, iktidar saraylarında lüks içinde yaşıyor. Acilen Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıdaroğlu’nun belirttiği kara kış fonu kurulmalı ve ihtiyaç sahiplerinin giderleri karşılanmalıdır.”Dedi.

KARA KIŞ KAPIDA, ZAM YAĞMURU DEVAM EDİYOR

Orhan Sümer “Dolar kurunda yaşanan artış nedeniyle Rusya'da üretimin azalması ve Çin'in yüksek miktardaki kömür talebi ile birlikte fiyatların yükseldiğini belirten sektör temsilcileri önümüzdeki günlerde doların seyrine göre kömür fiyatlarında yeni artış yaşanabileceğini belirtiyor. Ekonomik göstergelere bakıldığında yaklaşan kara kışta bir çok hanenin yakacak ihtiyacını karşılayamayacağı anlaşılmaktadır. Vatandaşımızı kara kışta çaresiz bırakan AKP İktidarının yetkilileri sıcak saraylarından çıkıp, vatandaşın derdine çare aramalıdır.” Dedi.

VATANDAŞIN KIŞLIK İHTİYACI TEMİN EDİLMELİ

Orhan Sümer, “Bugüne kadar AKP İktidarı sürekli olarak yandaşlarını mutlu etti. Artık sadece yandaşını değil ihtiyaç sahibi herkesin eksiklerini giderme vaktidir. İktidar, milletin kışın yaşacağı olumsuz durumu görüp öncesinde mutlaka önlem almalıdır. Saç kurutma makinasıyla çocuklarını ısıtmaya çalıştıktan sonra intihar eden annelerin, babaların olduğu Türkiye’de bir daha bu olumsuz tabloların yaşanmasına izin verilmemelidir.” Dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner841