Tartışmalı imar değişiklikleri Meclise iade

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, geçtiğimiz hafta Büyükşehir Meclisi’nde alınan 1/25000’lik plana aykırı imar değişikliği içeren maddeleri Meclis’e iade ettiğini açıkladı.

Tartışmalı imar değişiklikleri Meclise iade
banner686


Meclis oturumunda alınan kararlarla 1/25000’lik plana aykırı değişiklikler yapıldığını kaydeden Zihni Aldırmaz, “Söz konusu oturumda da bu değişikliklere itiraz edip planın aynen korunmasını istemiştim. Ancak komisyon raporlarına paralel olarak Meclis’te yapılan oylamada idarenin görüşüne karşı olarak imar değişiklikleri kabul edildi. Bende kanunun bana verdiği yetkiyi kullanarak, Kamu yararı, İmar Kanunu ve Plan Yapım Yönetmeliği’ne aykırı olduğundan, 1/25000’lik plana aykırı olan bütün maddeleri Meclis’e aynen iade ettim. Bu arada, bizimle aynı yönde düşünen; Adana kamuoyu, mecliste grubu bulunan partilerin il başkanları ile sivil toplum örgütlerinin de bu konudaki duyarlılığını dikkate almış olduk” şeklinde konuştu.
banner625
İmar tartışmalarının yaşandığı süreçte kendisinin ilk günden bu yana dik bir duruş sergilemesine rağmen bazı kesimlerin şahsıyla ilgili sözler sarf ettiğine de değinen Aldırmaz, “Adana Büyükşehir Belediyesi ciddi bir kurumdur. Biz Adana halkının menfaatlerini korumak ve kanunları uygulamak için azami derecede titizlik gösteriyoruz. Ben söz konusu oturumda da bu değişikliklere karşı çıkmıştım bugün de aynı düşüncedeyim. İmar değişikliği içeren tüm maddeleri Meclis’e iade edişim, sanırım ‘Ben son sözü söylemeden sanki meclise iade hakkımı kullanmayacakmışım’ gibi siyasi söylemlerde bulunanlara da cevap olmuştur” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2012, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz